Emil Frey ČR Emil Frey  >  Kia  >  EV: Objevte nabídku elektrických vozů Kia

EV: Objevte nabídku elektrických vozů Kia

Elektromobily jsou přesvědčivou volbou pro udržitelnou budoucnost. Jednou z významných výhod je dopad na životní prostředí: elektrická vozidla snižují znečištění ovzduší a zmírňují změnu klimatu. Navíc rozsáhlá dobíjecí síť Kia, včetně domácích a veřejných možností, zajišťuje pohodlné a efektivní dobíjení.

Co je to elektrické vozidlo? Co je to elektrické vozidlo?
Co je to elektrické vozidlo?

Elektrická vozidla Kia (EV) jezdí na elektřinu, poskytují tichý provoz, nulové emise a působivý výkon. Díky pokrokům, jako je platforma e-GMP, mohou elektrická vozidla (EV) bez námahy překonat velké vzdálenosti a rychle se dobíjet na rozšiřující se řadě veřejných dobíjecích stanic.

Emil Frey KIA EV6 Co je to hybridní vozidlo?
Co je to hybridní vozidlo?

Hybridní automobily (HEV) kombinují spalovací motory s elektromotory a bateriemi, aby poskytovaly efektivní energii. Tato vozidla se automaticky dobíjejí baterie během zpomalování, zastavování nebo plachtění, čímž odpadá nutnost externího dobíjení.

Co je plug-in-hybridní vozidlo? Co je to elektrické vozidlo?
Co je plug-in-hybridní vozidlo?

Také známé jako PHEV, je typ vozu, který funguje pomocí kombinace elektřiny a benzínu nebo nafty. Vozy PHEV jsou vybaveny větším akumulátorem, který lze pohodlně dobíjet prostřednictvím externí zásuvky, což jim umožňuje dosáhnout prodlouženého dojezdu čistě na elektrický pohon.

Vše, co potřebujete vědět, zodpovězeno na jednom místě.

Jaký je dojezd elektrického vozidla? Jaký je dojezd elektrického vozidla? Jaký je dojezd elektrického vozidla? Kde a jak se dobíjí elektrické vozidlo? Kde a jak se dobíjí elektrické vozidlo? Kde a jak se dobíjí elektrické vozidlo? Jak dlouho trvá dobití elektromobilu? Jak dlouho trvá dobití elektromobilu? Jak dlouho trvá dobití elektromobilu? Kolik stojí dobití elektromobilu? Kolik stojí dobití elektromobilu? Kolik stojí dobití elektromobilu? Kolik stojí elektromobil? Kolik stojí elektromobil? Kolik stojí elektromobil?
Jaký je dojezd elektrického vozidla? Jaký je dojezd elektrického vozidla? 1 Pokud jde o jízdu v elektromobilu, dojezd, který získáte, může být stejně jako u tradičního spalovacího motoru ovlivněn několika faktory. Velikost baterie a váš styl jízdy mohou hrát významnou roli při určování vašeho celkového dojezdu. Jízda po dálnici ovlivňuje váš dojezd: snížení rychlosti vám dokonce může ušetřit zastávky pro dobití akumulátoru, čímž se vaše celková cesta zrychlí. Pomocí aplikace Kia Connect2 můžete předem upravit teplotu v interiéru tak, abyste vytvořili prostředí pro úsporu energie a zajistit, aby klimatizace a další elektronické vybavení nezatěžovalo vaši baterii. 1 Rozsah byl stanoven podle předepsaného postupu měření EU. Individuální styl jízdy, rychlost, venkovní teplota, topografie a použití elektrických spotřebičů mají vliv na skutečný dojezd a mohou jej za určitých okolností snížit.
2 Služba společnosti Kia Connect GmbH. Informační a ovládací služba pro váš vůz Kia; je vyžadován chytrý telefon s operačním systémem iOS nebo Android a smlouva na mobilní telefon s datovou službou, která s sebou může nést další náklady. Podrobnosti o tom, jak to funguje a podmínky použití, získáte u svého partnera Kia a navštivte kia.com. Služby jsou k dispozici zdarma po dobu sedmi let od začátku záruky a během záruční doby mohou podléhat změnám obsahu.
Kde a jak se dobíjí elektrické vozidlo? Kde a jak se dobíjí elektrické vozidlo? Pokud jde o dobíjení vašeho elektromobilu, máte spoustu možností, kde to můžete udělat – v závislosti na tom, co nejlépe vyhovuje vaší každodenní rutině a vašim potřebám. V ideálním případě budete dobíjet doma, nebo na pracovišti a proto nebudete muset zajíždět často daleko z cesty – jako je tomu často v případě tankování na čerpací stanici.
Ačkoli existují různé typy dobíjení a konektorů, které se na první pohled mohou zdát trochu matoucí, samotný proces zapojení elektrického vozidla (EV) k dobíjení je stejně rychlý a jednoduchý jako nabíjení mobilního telefonu.
Jak dlouho trvá dobití elektromobilu? Jak dlouho trvá dobití elektromobilu? Vzhledem k rozmanitosti elektromobilů a dobíjecích stanic vás pravděpodobně nepřekvapí, že doba dobíjení elektromobilů (EV) se může také lišit. Celková doba dobíjení bude záviset na specifikaci vašeho elektrického vozidla a režimu dobíjení, který používáte. Doba potřebná k dobití baterie elektromobilu závisí na tom, kolik kilowattů (kW) může dobíjecí stanice poskytnout a kolik vaše auto pojme.
Jakmile znáte typy dobíjení, vhodné pro váš elektromobil, můžete si mezi nimi vybrat – například podle toho, zda máte dostatek času, nebo spěcháte a potřebujete jen rychle dobít baterii.
Kolik stojí dobití elektromobilu? Kolik stojí dobití elektromobilu? Dobíjení elektromobilu je překvapivě levné. I když se náklady na dobíjení dramaticky liší v závislosti na faktorech, jako je vaše poloha, sazba elektřiny a způsob dobíjení, který používáte, nabízí udržitelnější a ekologičtější alternativu ke konvenčním vozidlům poháněným palivem.
Kolik stojí elektromobil? Kolik stojí elektromobil? Jaké je nejlevnější elektrické vozidlo na trhu? A jak jsou obecně dostupná elektrická vozidla (EV)? Stručně řečeno, náklady na nákup elektrického vozu závisí na mnoha faktorech – včetně značky, modelu a velikosti baterie, kromě vládních grantů a daňových úlev, a podobně. A to není vše: náklady na vlastnictví mohou také vytvořit značný „efekt návratnosti“ pro majitele EV z dlouhodobého hlediska.
Jaká je záruka na elektromobily Kia? Jaká je záruka na elektromobily Kia? Jaká je záruka na elektromobily Kia? Jaký je rozdíl mezi EV a HEV? Jaký je rozdíl mezi EV a HEV? Jaký je rozdíl mezi EV a HEV? Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Vyžadují elektromobily hodně údržby? Vyžadují elektromobily hodně údržby? Vyžadují elektromobily hodně údržby? Jak rozsáhlá je dobíjecí síť? Jak rozsáhlá je dobíjecí síť? Jinak rozsáhlá je dobíjecí síť?
Jaký je dojezd elektrického vozidla? Jaká je záruka na elektromobily Kia? Záruka Kia pokrývá 7 let nebo 150 000 km, podle toho, co nastane dříve, v členských státech EU (plus Norsko, Švýcarsko, Island a Gibraltar).
Vysokonapěťové lithium-iontové baterie Kia v EV, HEV a PHEV mají záruku 7 let nebo 150 000 km. Nízkonapěťové baterie v MHEV mají záruku 2 roky bez ohledu na ujeté kilometry. EV a PHEV mají 70% záruku kapacity baterie, zatímco záruka se nevztahuje na snížení kapacity u HEV a MHEV. Viz návod k obsluze, jak zabránit snížení kapacity.
Jaký je rozdíl mezi EV a HEV?? Jaký je rozdíl mezi EV a HEV? EV, neboli elektrická vozidla, jsou plně elektrické a spoléhají pouze na elektrický motor a velkou baterii. Produkují nulové emise z výfuku a vyžadují externí dobíjení. Na druhou stranu HEV neboli hybridní elektrická vozidla kombinují spalovací motor s elektromotorem a malým akumulátorem. Nepotřebují externí dobíjení a na krátké vzdálenosti mohou fungovat pouze v elektrickém režimu.
Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Máte v zásadě k dispozici dvě možnosti – dobíjení elektromobilu doma pomocí domácí elektrické sítě nebo využití veřejných dobíjecích stanic. To ovlivní typy (a rychlosti) dobíjení, které máte k dispozici. Existují dva typy dobíjení: AC dobíjení a DC dobíjení.
Nejjednoduší - je pomalá domácí metoda dobíjení pomocí standardní 230V zásuvky. Dobije se cca 65 km za 5 hodin (přes noc) nebo 200 km za 14 hodin. Doporučujeme tuto metodu zejména pro naléhavé situace. Používejte tuto metodu opatrně kvůli potenciálním problémům s účtem za elektřinu a zatížením. Před použitím se poraďte s odborníkem pro revizi vašich rozvodů elektřiny. Zvažte kabel ICCB pro spolehlivost a klid.​​
Domácí dobíjení AC je nejběžnější a doporučená možnost domácího dobíjení. Když si necháte Wallbox nainstalovat u vás doma, můžete dobíjet své EV cca. 3-4 rychleji než při použití udržovacího dobíjení. Tento způsob dobíjení bývá rovněž k dispozici naveřených dobíjeích stanicích. Před návštěvou takového veřjné AC dobíjeíc stanice doporučujeme pořízení vlastního dobíjecího kabelu o originálního příslušenství Kia. Ne všechny veřejné stanice jsou takovým kabelem vybaveny.
Rychlé dobíjení stejnosměrným proudem tzv. DC, je nejrychlejší způsob dobíjení vašeho elektromobilu, který poskytuje výkon od 50 kW a více. Pomocí této metody můžete dobít baterii z 20 na 80 % za cca. 40 minut. Tento způsob dobíjení bývá rovněž k dispozici naveřených dobíjeích stanicích. Před návštěvou takového veřjné AC dobíjeíc stanice doporučujeme pořízení vlastního dobíjecího kabelu o originálního příslušenství Kia. Ne všechny veřejné stanice jsou takovým kabelem vybaveny.
Vyžadují elektromobily hodně údržby? Vyžadují elektromobily hodně údržby? Elektromobily vyžadují podstatně méně údržby než auta poháněná palivem. Je to hlavně proto, že jejich „vnitřní fungování“ je v mnoha ohledech mnohem jednodušší. Zatímco elektromotor v elektrickém vozidle (EV) obsahuje možná o něco více než tucet pohyblivých částí, běžný spalovací motor má obvykle stovky pohyblivých částí. A čím méně dílů v elektrickém vozidle (EV), tím méně se může pokazit. Tato nižší údržba může znamenat nižší náklady na servis a méně problémů. Elektrický vůz (EV) má také méně kapalin, které je třeba pravidelně měnit nebo doplňovat.
A díky rekuperačnímu brzdění vydrží brzdové systémy u elektrických vozidel (EV) obvykle déle než u konvenčních vozidel, protože mají prodloužené intervaly opotřebení brzd. Baterie v elektrických autech, stejně jako ve vozidlech ICE, nevydrží věčně, ale mnoho výrobců elektromobilů poskytuje záruky, které pokrývají baterii a všechny ostatní součásti po dobu mnoha let. S elektrickými vozidly Kia se na váš vůz a jeho baterii vztahuje dokonce 7letá záruka (1) pro úplný klid po celou tuto dobu. Musíte však zajistit každoroční plánovanou kontrolu svého elektrického vozidla (EV) kvůli drobné údržbě jeho elektrických systémů, abyste se ujistili, že váš elektromobil zůstane déle ve špičkovém provozním stavu.
Jak rozsáhlá je dobíjecí síť? Jak rozsáhlá je dobíjecí síť? Přestože se hustota dobíjecích stanic liší trh od trhu, jedna věc je jistá: evropská síť dobíjecích stanic pro elektromobily neustále roste – se stále hustší infrastrukturou veřejných dobíjecích stanic, které se vyrůstají v nákupních centrech, na parkovištích na firemních parkovištích a samozřejmě dálniční čerpací stanice po celém kontinentu. A s rostoucí poptávkou po dobíjecích bodech pro auta a vzhledem k dopadu inovací a technologií se tato infrastruktura dobíjení elektrických vozidel (EV) bude v budoucnu dále rozšiřovat a zlepšovat. Pro více podrobností o naší dobíjecí síti (Kia Charge více než 500 000+) navštivte naši stránku Veřejné dobíjení.
A co víc: Všechna elektrifikovaná vozidla Kia nabízejí služby Kia Live poskytované společností TomTom® s parkovacím místem a mapou pro vyhledávání dobíjecích stanic pro elektromobily, které vás pohodlně dovedou k nejbližší dobíjecí stanici, ať jste kdekoli v Evropě. Pokud máte zájem najít nejbližší dobíjecí stanice ve vašem okolí nebo pokud plánujete delší cestu a chcete vědět, kde jsou dobíjecí místa na vaší trase, můžete to rychle a snadno zjistit pomocí našeho Vyhledávače dobíjecích stanic.

Doba dobíjení podle modelu:

Doby dobíjení elektromobilu se liší v závislosti na vozidle a dobíjecí stanici. Doba potřebná k dobití závisí na kilowattové kapacitě stanice a akceptaci vašeho vozu. Vyšší napětí akumulátoru často umožňuje dobíjet elektromobily rychleji.

7.2kW AC jednofázová dobíječka
ModelMaximální dobíjecí výkonOdhadovaná doba dobíjení
XCeed PHEV/Ceed Sportswagon PHEV3.6kW2 hod. 15 min.
Niro PHEV3.6kW2 hod. 55 min. (15%-95%)
Sportage PHEV7.2kW1 hod. 45 min. (10%-100%)
Sorento PHEV3.6kW1 hod. 45 min. (10%-100%)
Niro EV3.6kW9 hod. 25 min. (10%-100%)
EV6 (incl. GT)3.6kWNedoporučuje se
22kW AC třífázová dobíječka
ModelMaximální dobíjecí výkonOdhadovaná doba dobíjení
XCeed PHEV/Ceed Sportswagon PHEV3.6kW2 hod. 15 min.
Niro PHEV3.6kW2 hod. 55 min. (15%-95%)
Sportage PHEV7,2kW1 hod. 45 min. (10%-100%)
Sorento PHEV3.6kW1 hod. 45 min. (10%-100%)
Niro EV11kW6 hod. 20 min. (10%-100%)
EV6 (incl. GT)11kW7 hod. 20 min. (10%-100%)
50kW DC rychlá dobíječka
ModelMaximální dobíjecí výkonOdhadovaná doba dobíjení
XCeed PHEV/Ceed Sportswagon PHEVneumožňujeneumožňuje
Niro PHEVneumožňujeneumožňuje
Sportage PHEVneumožňujeneumožňuje
Sorento PHEVneumožňujeneumožňuje
Niro EV50kW1 hod. 5 min. (10%-80%)
EV6 (incl. GT)50kW1 hod. 13 min. (10%-80%)
100kW DC rychlá dobíječka
ModelMaximální dobíjecí výkonOdhadovaná doba dobíjení
XCeed PHEV/Ceed Sportswagon PHEVneumožňujeneumožňuje
Niro PHEVneumožňujeneumožňuje
Sportage PHEVneumožňujeneumožňuje
Sorento PHEVneumožňujeneumožňuje
Niro EV77kW45 min. (10%-80%)
EV6 (incl. GT)100kW35 min. (10%-80%)
350kW DC ultrarychlá dobíječka
ModelMaximální dobíjecí výkonOdhadovaná doba dobíjení
XCeed PHEV/Ceed Sportswagon PHEVneumožňujeneumožňuje
Niro PHEVneumožňujeneumožňuje
Sportage PHEVneumožňujeneumožňuje
Sorento PHEVneumožňujeneumožňuje
Niro EV72kW45 min. (10%-80%)
EV6 (incl. GT)239kW18 min. (10%-80%)

Jedna Karta. Jedna aplikace. Jedno vyúčtování. Více jak 500 000 dobíjecích bodů

Více jak 500 000 dobíjecích bodů

Přestaň se bát. Začněte dobíjet.

Ať už jste doma nebo na cestách: S vozem Kia budete vždy o jednu výplatu před vaší příští cestou.
Objevte, jak překvapivě snadné je dobíjet Kia prakticky kdekoli.

Začněte jezdit

Nyní máte všechny informace, #goelectric a objevte nabídku elektrifikovaných vozů KIA.

Začněte jezdit KIA EV6 GT
Zbrusu nová Kia Niro Zbrusu nová Kia Niro Zbrusu nová Kia Niro Nová Kia Sorento Hybrid Nová Kia XCeed Nová Kia XCeed Kia Ceed Hybrid Kia Ceed Hybrid Kia Stonic Zcela nová Kia Sportage Hybrid Zcela nová Kia Sportage Plug-in Hybrid Nová Kia Sorento Plug-in Hybrid
KIA EV9

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: elektrické modely KIA, EV6, Sportage, XCeed, Niro Instagram Emil Frey ČR:elektrické modely KIA, EV6, Sportage, XCeed, Niro
Emil Frey ČR:elektrické modely KIA, EV6, Sportage, XCeed, Niro Copyright © 2019-2021 Emil Frey
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
zpět nahoru ∧