Emil Frey ČR Emil Frey  >  Hybridní pohon  >  Hybridní technologie SUZUKI

Hybridní technologie SUZUKI

Emil Frey Suzuki Hybrid

Hybridní ústrojí pohonu u Suzuki označované jako SHVS znamená Smart Hybrid Vehicle by Suzuki – a hybridní pohon od Suzuki je opravdu „smart“, tedy chytrý.

Nižší spotřeba a výraznější zrychlení v nízkých otáčkách, to jsou dvě důležité výhody vozů Suzuki s hybridním pohonem SHVS. Místo použití velkých baterií, silného elektromotoru a elektrické soustavy s vysokým napětím sází Suzuki na co nejefektivnější pojetí. Celá elektrická soustava totiž váží jen zhruba 10 kg (Ignis a Swift), resp. 30kg (Vitara a S-Cross).

Základem systému je lehký a kompaktní startér-generátor ISG (Integrated Starter Generator), který pomáhá spalovacímu motoru při rozjezdu a akceleraci. Rekuperací brzdné energie při brzdění zase vyrábí jednotka ISG elektřinu do zásoby a ukládá ji do vysoce účinného lithium-iontového akumulátoru.

Takto získanou energii pak auto využívá pro napájení elektrických spotřebičů při stání s vypnutým motorem nebo pro pohon elektromotoru v případě nutnosti dosáhnout vysokého okamžitého výkonu. Při jízdě ustálenou rychlostí generátor dobíjí baterie, jen pokud je to nezbytně nutné. Jinak je v zájmu snížení spotřeby benzinu od spalovacího motoru odpojen. Vše funguje automaticky a provozní vlastnosti auta se s hybridním pohonem nijak nemění.

I přes použití hybridního systému si vozidla Suzuki zachovala stejnou velikost zavazadlového prostoru.

Vozy Suzuki s mild-hybridní technologií pohonu je radost mít i řídit
  • Špičková technologie za cenu srovnatelnou s konvenčním pohonem
  • Úspora paliva až o 1,2 litru/100 km* a nižší emise
  • Lepší dynamika
  • Hybridní technologie Suzuki nemá vyšší nároky na údržbu
  • Záruka na celou soustavu je 5 let/100.000 km
  • Žádná omezení a starost navíc

*Model Vitara a S-Cross 1,4 Boosterjet Hybrid 2WD

Modely Suzuki s hybridním pohonem

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, hybrid, hybridní pohon, hybridní technologie, prodejce, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, hybrid, hybridní pohon, hybridní technologie, prodejce, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki