Emil Frey ČR Emil Frey  >  Kia  >  Novinky  > Nová Kia Sportage: s novinkou Terrain Mode a specifickým rozvorem náprav vyhrazeného pro Evropu

Nová Kia Sportage: s novinkou Terrain Mode a specifickým rozvorem náprav vyhrazeného pro Evropu
29. 11. 2021

Zbrusu nová Kia Sportage prošla náročným konstrukčním programem s cílem nabídnout atraktivní jízdní vlastnosti a cestovní komfort v souladu s nároky evropských zákazníků Vůbec poprvé ve 28leté historii modelu používá evropská verze Sportage specifický rozvor náprav, vyhrazený pouze pro daný trh. Vozidlo se tak chlubí velkorysým vnitřním prostorem a příkladnou každodenní praktičností a využitelností, jakož i vnějšími proporcemi, které vyhovují nárokům evropských silnic. Nová podvozková platforma současně posloužila konstruktérům jako ideální základ pro pečlivé odladění mechanického uspořádání i elektronických systémů, aby vzniklo kultivované, stabilní a pohodlné SUV, pyšnící se živým a sportovním handlingem.

Nová Sportage poprvé představuje řadu technologií pro maximálně precizní a spolehlivou ovladatelnost za všech klimatických podmínek a na nejrůznějších površích. Novinkou v rámci modelové řady Sportage je zbrusu nový režim Terrain Mode*. Propracovaný režim Terrain Mode byl navržen pro ty majitele, kteří chtějí vůz využívat k outdoorovým výpravám a trávení volnočasových aktivit, neboť automaticky uzpůsobuje nastavení vozu ve prospěch maximálních záběrových schopností na náročných površích vč. sněhu, bahna a písku.

Po nastartování používá Sportage režim Drive Mode, který je standardem pro všechna provedení. Poté může řidič podle momentální potřeby navolit mód Comfort, Eco nebo Sport. Ekonomický mód byl navržen pro optimální spotřebu paliva. Když řidič přepne do módu Sport, zlepší se odezva řízení a akcelerace ve prospěch vyššího požitku z dynamické jízdy. Elektronicky řízený systém pohonu všech kol (AWD) garantuje optimální rozdělování hnací síly mezi kola přední a zadní nápravy v závislosti na stavu vozovky a jízdní situaci, čímž nejen zlepšuje jízdní schopnosti, ale též přispívá k bezpečnosti a hospodárnosti provozu. Funkce AWD Lock, která je k dispozici pro verzi se spalovacím motorem nebo Mild Hybrid, napevno přepíná na pohon všech kol kvůli co nejlepšímu záběru na sněhu nebo při zdolávání terénu. Dynamické jízdní schopnosti a stabilitu v zatáčkách dále vylepšuje špičkový systém ovládání E-Handling. Systém dodávaný pro verze Hybrid a Plug-in Hybrid s tradičním systémem tlumičů využívá v nouzových situacích zjištěné hodnoty točivého momentu elektromotoru k vylepšení reakcí řízení, záběrových schopností (u provedení s pohonem předních kol) a jízdní stability.

Zbrusu nová Kia Sportage se v České republice začne prodávat od ledna 2022.

*Terrain Mode je k dispozici pouze pro vybrané modely (Sportage AWD Hybrid a Plug-in Hybrid)

Odkaz: více informací

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki
Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Copyright © 2019-2021 Emil Frey
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
zpět nahoru ∧
ÿbo绲>