Emil Frey ČR Emil Frey  >  Kia  >  Novinky  > Czech Samurais testoval s fanoušky Toyotu Land Cruiser 90

Czech Samurais testoval s fanoušky Toyotu Land Cruiser 90
1. 11. 2023

V Milovicích, malebném městečku v srdci České republiky, proběhla neuvěřitelná událost. Tým Czech Samurais, který se chystá na svou třetí účast v řadě za sebou na rally Dakar, do testování zapojil fanoušky. Ti měli jedinečnou příležitost být součástí tohoto vzrušujícího víkendu na Offroad dráze Milovice.

Při testování v Milovicích se tým rozhodl zapojit fanoušky do celého dění týmu. Jejich podpora a nadšení jsou pro tým neocenitelné. Fanoušci měli možnost vidět tým v akci, jak se připravuje na náročné podmínky Dakaru. Měli možnost sledovat, jak jezdci, navigátoři a mechanici spolupracují, jak se přizpůsobují terénu a jak se snaží dosáhnout co nejlepších výsledků. "Tuhle myšlenku jsem v hlavě nosili už delší dobu a jsme rádi, že se nám společné testování podařilo realizovat. Chtěli jsem fanouškům nabídnout možnost nejen svezení v Toyotě Land Cruiser 90, které bylo vrcholem, ale celkový zážitek z toho, být alespoň několik hodin součástí našeho týmu a všeho kolem." - dodává pilot Toyoty Land Cruiser 90 Ondřej Martinec

Ale testování nebylo jen o sledování. Tým Czech Samurais se rozhodl připravit pro fanoušky také něco speciálního. Měli jedinečnou možnost ochutnat autentickou atmosféru rallye se vším všudy. Měli možnost vidět celé zázemí týmu, mohli prozkoumat technickou část, vyzpovídat mechaniky, svézt se v Dakarském speciálu, ale hlavně se víc dozvědět o projektu Mechanik Academy. Talentovaný mechanik projektu Mechanik Academy Jan Pavlík byl účastníkem testování v Milovicích, kde měl možnost vůbec poprvé spolupracovat s kompletním týmem Czech Samurais. Během této zkušenosti se Jan setkal s Filipem Bajorou, mechanikem, který byl součástí týmu na Dakaru v loňském sezoně. Fanoušci dostali možnost setkat se s Janem a Filipem a položit jim otázky. Oba mechanici ochotně odpovídali na dotazy a sdíleli své zkušenosti s fanoušky.

"Jan a Filip jsou příkladem toho, jak vášeň, odhodlání a tvrdá práce mohou vést k úspěchu. Jsou inspirací pro mladé mechaniky, kteří sní o účasti na Dakaru. Jejich příběh je připomínkou toho, že s nasazením a oddaností je možné dosáhnout svých snů." - Czech Samurais tým

Fanoušky však nejvíc zajímal závodní speciál Toyota Land Cruiser 90, který prošel značnými změnami jak na dizajnu, který jen tak mimochodem tým zveřejnil vůbec poprvé v Milovicích. Ale hlavně zásadní změny na motoru, podvozku a vnitřním rozložení auta.

"Příprava závodního speciálu před stěžejním závodem Rally Dakar byla náročným a dlouhodobým procesem, který trval celý rok. Naším cílem bylo vytvořit vozidlo, které by bylo schopné čelit extrémním podmínkám a překonat náročnou trať tohoto prestižního závodu. Jedním z hlavních aspektů, na kterých jsme pracovali, byl podvozek. Dalším důležitým prvkem, na kterém jsme zapracovali, byla motorová část. Chtěli jsme dosáhnout maximálního výkonu a spolehlivosti, proto jsme provedli důkladnou revizi a úpravy. Vylepšili jsme sací a výfukový systém, optimalizovali jsme palivový systém a provedli další úpravy, které nám umožnily dosáhnout vyššího výkonu a zároveň minimalizovat riziko poruchy. Celý proces vývoje byl náročný a vyžadoval spoustu práce a úsilí. Které jsme dosáhli společně ve spolupráci se SŠTŘ Nový Bydžov a Mechanic Academy." - rozpovídal se o úpravách Jiří Vorlíček alias Vorel, mechanik týmu Czech Samurais

Kromě technické části, a hlavního hřebu dne - jízd v rally speciálu Toyota Land Cruiser 90, fanoušci mohli ochutnat něco málo z kuchyně, kterou připravila "Jídelna Ocelářská" a "Triton s.r.o." přímo v srdci dění celé akce. Sobotním odpolednem však testování nekončilo, fanoušci zasedli do křesílek a vychutnávali si večerní projekci promítanou pod hvězdami. A tím, byl ukončen rally víkend kde tým společně s fanoušky uzavřel přípravu na Dakar 2024.

"Máme vážně radost z toho, kolik zájemců o svezení se nám přihlásilo. Během celého víkendu se u nás protočilo víc jak 100 fanoušků, zažili s námi šrumec okolo závodního modu, společně jsme poobědvali, i si užili večerní opékání při podkresbu Dakarských videí promítaných po celý večer." usmívá se navigátorka Ollie Roučková a tím se loučí z testování, které bylo kapacitně omezeno, ale i tak se během testování prostřídalo víc jak 100 fanoušků.

Odkaz: více informací

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki
Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Copyright © 2019-2021 Emil Frey
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
zpět nahoru ∧
ÿbo绲>