Emil Frey ČR Emil Frey  >  Kia  >  Novinky  > Aktualizace softwaru Kia s plánováním trasy pro elektromobily

Aktualizace softwaru Kia s plánováním trasy pro elektromobily
17. 7. 2023

- Navigační systém nově automaticky přidává dobíjecí stanice k důležitým bodům trasy
- Funkce plánování trasy je spolu s dalšími upgrady součástí poslední aktualizace softwaru značky Kia
- K dispozici je i služba vyhledávání hudby Soundhound
- Rozhraní je přehlednější díky pozměněným a novým ikonám


Značka Kia oznámila řadu vylepšení svých vozidel. Jde o bezplatnou aktualizaci softwaru. Nejvýznamnějším upgradem je funkce plánování trasy pro elektromobily. Tato nová funkce je obsažena v poslední aktualizaci softwaru, kterou Kia připravila pro EV6 a pro zbrusu novou flotilu elektromobilů Niro EV. Jízda elektrickým vozem je díky tomu ještě příjemnější a pohodlnější. Řidiči už nemusejí myslet na to, kde během jízdy na delší vzdálenost dobít akumulátor.

Navigační systém zjišťuje, kde jsou na trase dobíjecí stanice, a automaticky je přidává do trasy jako důležité body. Řidiči se tedy mohou vydat na dlouhou cestu bez starostí, i když je stav akumulátoru nízký. Systém automaticky rozeznává, jestli stav akumulátoru dostačuje k dojezdu do cíle, a pokud ne, upozorní na to řidiče a předloží mu seznam dobíjecích stanic v okolí. V případě potřeby zahájí vozidlo proces údržby akumulátoru, čímž je zajištěn optimální čas dobíjení.

Navržená trasa vychází z algoritmu, který bere v potaz stav nabití, informace o dobíjecích stanicích a aktuální spotřebu energie, která závisí na mnoha vnějších faktorech, jako jsou terén, povětrnostní podmínky, provoz a styl nebo režim řízení.

Aktualizace zajišťuje, aby informace pro plánování jízdy elektromobilu byly udržovány i v případě, že se serverové plánování trasy kvůli problémům s připojením k síti změní na vestavěné plánování. V takovém případě provede systém novou kalkulaci včetně doporučených zajímavých bodů a informací o vzdálenosti. Veškeré údaje se po přepnutí do režimu CCS automaticky aktualizují. Díky tomu mají řidiči ještě méně starostí.

Nová aktualizace také při vyhledávání upřednostňuje často používané dobíjecí stanice. Ty si lze zobrazit v Navigace > Kategorie POI > Dobíjecí stanice > V blízkosti aktuální polohy. Systém zobrazí seznam dobíjecích stanic poblíž aktuální polohy vozidla a určí ty, které řidič v poslední době navštívil několikrát. Údaje o oblíbených dobíjecích stanicích se teď navíc synchronizují mezi hlavní jednotkou (Head Unit) a mobilní aplikací. Funkce plánování trasy už je k dispozici a v budoucnu bude dále zdokonalována formou aktualizací.

Další aktualizace v oblasti příjmu, médií a konektivity

Funkce plánování trasy pro elektromobily je hlavním prvkem nejnovější aktualizace softwaru Kia a navíc obsahuje několik drobnějších, ale zajímavých upgradů. Patří k nim zpřístupnění služby vyhledávání hudby Soundhound. Tento software identifikuje písničky vysílané v rádiu a stahuje ze serveru jejich názvy a také informace o interpretech a zobrazuje je na hlavní obrazovce.

Nejnovější aktualizace softwaru také představuje nové a vylepšené ikony a symboly, které do rozhraní vnášejí svěží nuance, a dále došlo k úpravám struktury menu. K těm patří snadnější navigace v nabídce a lepší viditelnost určitých ikon a dílčích nabídek.

Celkově poskytuje tato aktualizace zákazníkům společnosti Kia významné výhody, pokud jde o pohodlí a snadné používání vozidla. Tyto změny jsou k dispozici pro mnoho stávajících modelů Kia ve formě aktualizace softwaru a budou standardní součástí všech nových modelů počínaje EV9. Další informace o dostupnosti nové aktualizace najdete v seznamu vozidel, pro něž je určena.

Vozy v modelovém provedení (MY22) s telematikou mohou všechny tyto aktualizace získat prostřednictvím technologie OTA. V případě dřívějších vozidel si mohou zákazníci tyto aktualizace stáhnout a portále Navigation Updater PortalNavigation Updater Portal a manuálně je nainstalovat.

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki
Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Copyright © 2019-2021 Emil Frey
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
zpět nahoru ∧
ÿbo绲>