Emil Frey ČR Emil Frey  >  Novinky  >  Modely Subaru v přísnějších testech bezpečnosti nezaváhaly

Modely Subaru v přísnějších testech bezpečnosti nezaváhaly
12. 4. 2023

Americký institut IIHS známý svými náročnými bezpečnostními zkouškami pro letošní rok zpřísnil některé disciplíny, zejména boční náraz a ochranu chodců. Upravenými testy už prošlo několik modelů Subaru a stejně jako v minulosti dosáhly na nejvyšší hodnocení.

V rámci nových testů bočního nárazu se zvětšila hmotnost narážejícího tělesa o přibližně 400 kilogramů na 1,9 tuny, aby lépe odpovídalo mohutnosti dnešních SUV. Rychlost se zároveň zvýšila z 50 na 60 km/h, celková energie nárazu tak vzrostla o celých 82 %. V první várce testů prošlo touto disciplínou bez ztráty kytičky pouze Subaru s Outbackem, nyní se k němu přidaly i další modely Subaru. Další změnou je noční testování zabránění střetu s chodcem, ve kterém musí automobilky obstát stejně dobře jako ve dne. Vyšší jsou i nároky na účinnost světel.

Nejvyšší ocenění Top Safety Pick nebo Top Safety Pick+ získaly od IIHS pro rok 2023 modely Outback (15. v řadě), Forester (17. v řadě), Legacy (18. v řadě), Ascent (6. v řadě) a Solterra (testováno poprvé).

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki