Emil Frey ČR Emil Frey  >  Novinky  >  Kia XCeed: od designu k zahájení sériové výroby

Kia XCeed: od designu k zahájení sériové výroby
9. 8. 2019

Kia oficiálně odhalila čtvrtou karosářskou verzi ryze evropské modelové rodiny Ceed. Po karoseriích hatchback, Sportswagon (kombi) a ProCeed ve stylu ´Shooting brake´ rozšiřuje portfolio značky Kia v segmentu C zcela nový crossover s označením XCeed. Kia XCeed s celkovou délkou 4395 mm, šířkou 1826 mm a výškou až 1495 mm, zaujímá postavení přesně uprostřed mezi hatchbackem Ceed a modelem Sportage. XCeed nabídne srovnatelně prostorný interiér jako neprodávanější vozy SUV na evropském trhu. Zahájení prodeje v České republice je naplánováno na 3. čtvrtletí 2019.

Crossover zdobí nový energický lak karoserie Quantum Yellow, vyhrazený pouze pro model XCeed. Interiér vozu krášlí nový barevný paket černého čalounění, v kontrastu s elegantním žlutým prošíváním sedadel, výplněmi dveří a leskle černých a metalických žlutých akcentů po celé kabině vozu
Městský crossover Kia XCeed navržený v evropském návrhářském centru Kia ve Frankfurtu se bude vyrábět ve výrobním závodu Kia ve slovenské Žilině. Vůz bude poskytován se standardní 7letou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km).

XCeed: Příběh designu
Na celkovou podobu nové modelové řady Ceed dohlížel Gregory Guillaume, viceprezident pro design ze společnosti Kia Motors Europe; do svých úvah o nahrazení dřívějšího třídveřového hatchbacku pro_cee’d přitom značka zahrnula nejrůznější varianty. „Při vytváření dalšího ProCeedu jsme si uvědomili, že modelovou řadu Ceed bychom mohli rozšířit o čtvrté karosářské provedení. A tím se stal XCeed,“ říká Guillaume. „Krása tohoto projektu spočívala v tom, že jsme vytvoření crossoveru vlastně ani původně neplánovali.“

Silueta modelu XCeed s kabinou posunutou vzad a klesající výklopnou zádí působí trochu jako kupé, čemuž odpovídá i relativně dlouhá kapota motoru. Zatímco rozvor zůstal stejný jako u ostatních zástupců rodiny Ceed (2650 mm), přední a zadní převis XCeedu se oproti pětidveřovému hatchbacku zvětšil o 25 mm (na 905 mm), resp. 60 mm (na 840 mm). K celkovému vyznění vnějšího vzhledu crossoveru přispívá strmý úhel výklopné zádě v duchu fastbacku a zadní hrana (‚víko kufru‘) posazená o 60 mm výš než v případě pětidveřového hatchbacku Ceed.

Vyšší světlá výška i karoserie mají podíl na robustním vzhledu, jenž láká zájemce o různá SUV z nabídky Kia. Světlá výška XCeedu činí 172 mm (16″ kola), resp. 184 mm (18″ kola), což znamená nárůst až o 42 mm oproti pětidveřovému hatchbacku Ceed. Lemování kolem kol a nástavce prahů karoserie společně se stříbrnými střešními ližinami propůjčují vozu robustnější vzhled v duchu SUV; tento efekt je ještě umocněn metalickým obkladem zadního nárazníku.
Společně s příchodem nového modelu XCeed uvedla značka svůj první plně digitální přístrojový štít – jemný displej o úhlopříčce 12,3″, jenž vyniká srozumitelným zprostředkováním údajů. Další novinkou v rámci řady Ceed je nový dotykový systém palubního infotainmentu s navigací s úhlopříčkou 10,25″ a Kia UVO Connect* (v ČR bude nabízen od roku 2020) „Digitální přístrojový štít v modelu Kia XCeed a velký centrální displej posouvá řadu Ceed do moderního světa,“ komentuje Kluge. „Společně nabízejí živější a atraktivnější předávání informací celé posádce a ladí s mladistvým charakterem vozu zaměřeného na řidiče.“

Kia XCeed: zahájení sériové výroby
Praha, 5. srpna 2019 – Výrobní závod Kia Motors Slovakia dnes oficiálně spustil sériovou výrobu dalšího nového modelu. Crossover Kia XCeed je čtvrtou karosářskou verzí modelové řady Ceed, kterou dosud reprezentují úspěšné a oceněné varianty Hatchback, Sportswagon a Shooting brake (ProCeed).
Převážně pro Evropu navržený a vyrobený model XCeed přináší na evropské trhy včetně České republiky, nejen nadčasový a moderní design, ale také řadu technických inovací v oblasti bezpečnosti, jízdní dynamiky a konektivity. XCeed se představí s jedinečně naladěným podvozkem a řízením i novými komponentami odpružení, které se odlišují od ostatních zástupců rodiny Ceed.

Výrobní závod automobilky Kia začíná výrobou nového modelu psát další kapitolu historie s nástupem šesté unikátní karosářské varianty, která se ve slovenské Žilině začala vyrábět. Oficiální zahájení prodeje modelu XCeed v České republice je naplánováno na měsíc září.

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki