Emil Frey ČR Emil Frey  >  Novinky  >  Kia se podílí na významné investici do IONITY

Kia se podílí na významné investici do IONITY
13. 12. 2021

Kia spojila síly s dalšími investory projektu IONITY s cílem navýšit investice o 700 milionů eur ve prospěch rozšíření sítě vysoce výkonných dobíjecích míst napříč Evropou.

Společnost IONITY v současné době provozuje více než 400 ultrarychlých dobíjecích stanic s 1 500 dobíjecími místy podél evropských dálnic ve 24 zemích. Tato nejnovější dodatečná investice však zvýší počet dobíjecích stanic po celé Evropě na 1 000 a celkový počet se do roku 2025 zvýší na přibližně 7 000 dobíjecích míst. Tyto stanice budou umístěny nejen na strategicky klíčových místech evropské dálniční sítě, ale také podél důležitých hlavních silnic a v blízkosti velkých měst a v oblastech, které se nacházejí s vysokou intenzitou dopravy. To výrazně zkrátí celkovou dobu dobíjení a čekání zákazníků na nejrušnějších místech.

Toto rozšíření zákazníkům ještě více usnadní vyhledávání ultrarychlých 350 kW nabíječek, které jsou schopny dobít vozidla, jako je například elektrický crossover Kia EV6, z 10 na 80 % kapacity akumulátoru za pouhých 18 minut.

IONITY rovněž v rámci této investice do roku 2025 rozšíří počet vlastních dobíjecích míst v Evropě z dnešních 400 na více než 1000, přičemž v každé z těchto lokalit bude v průměru osm až dvanáct ultra rychlých stojanů o dobíjecím výkonu 350 kW. Díky uvedeným opatřením se výrazně zkrátí dobíjecí i čekací doby zákazníků na nejrušnějších místech.

Odkaz: více informací

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki