Emil Frey ČR Emil Frey  >  Novinky  >  Jak by mohlo vypadat další plně elektrické SUV od Toyoty?

Jak by mohlo vypadat další plně elektrické SUV od Toyoty?
28. 11. 2022

Na mezinárodním autosalonu Los Angeles Auto Show 2022 Toyota představila svůj koncepční model Toyota bZ Compact SUV Concept. Dává tak nahlédnout, jak by mohl vypadat další vývoj a rozšiřování vize pod zastřešujícím označením bZ, tedy Beyond Zero.

Toyota bZ Compact SUV Concept byl navržen jako výhradně bateriový elektromobil s dokonale čistým designem. Auto prezentuje minimalistický styl budoucnosti. Koncept představuje vůz s nulovými emisemi, využívající udržitelné a ekologické materiály, které zároveň přinášejí agilní jízdní schopnosti, špičkové technologie a moderní vzhled.

Aerodynamická podoba konceptu jde ruku v ruce s futuristickým vzhledem včetně kol vytlačených do samotných rohů karoserie ve prospěch dravého postoje. Evokuje tak dojem pohybu i ve chvílích, kdy vůz nehnutě stojí na místě. Na pokročilé technologie odkazují krátké převisy a tvary vozidla připomínající šíp, zatímco zužující se kabina působí dojmem neohroženého pohybu a přináší nízký aerodynamický odpor.

Ostré stylistické ztvárnění pokračuje v interiéru s luxusními povrchy a celkově výrazným vzhledem. Za zmínku stojí zejména ekologické materiály, jako například sedadla vyrobená z rostlinných a recyklovaných materiálů v souladu s motivem Beyond Zero...

Odkaz: více informací

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki