Objednat zkušební jízdu

Vozy Kia poměřily své síly na ECO Energy Rally Bohemia

2.7.2018

 • Automobily s alternativním pohonem letos poprvé na Rally Bohemia
 • Značku Kia reprezentovaly dvě posádky
 • Tento víkend proběhla motoristická událost sezony – Rally Bohemia. Burácení spalovacích motorů letos poprvé doplnil i závod vozů poháněných alternativními palivy. Rally pravidelnosti je speciálním závodem pro ekologické vozy, kde se hodnotí co nejpřesnější dodržování předepsané průměrné rychlosti. Piloti vozů v ECO Energy Rally závodili celkem v 9 zkouškách pravidelnosti na 112 měřených kilometrech.

  České trophy v ECO Energy rally se zúčastnily i dva závodní automobily značky Kia. Vůbec poprvé se v ostrém závodě představil plug-in hybrid KIA Optima Sportswagon PHEV, který dokáže na jedno nabití ujet 62 kilometrů čistě na elektřinu. Třetí místo z květnového závodu v Českém Krumlově obhajovala KIA Soul EV s celkovým dojezdem 250 km.

  Kia Soul EV - Česká Trophy v ECO Rally - Český Krumlov 2018

  A jak si závodní vozy Kia vedly v porovnání s konkurencí? Oba týmy značky Kia se umístily v první desítce. Roman a Karolína Švidrnochovi s vozem Kia Soul EV skončili na pěkném 8. místě, následováni posádkou vozu Kia Optima PHEV Kombi, Jaroslav Emmer a Zdenka Piková se umístili na místě devátém. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na oficiální stránce Rally Bohemia.

  Zpět do výpisu článků