Objednat zkušební jízdu

Ženeva 2018: Toyota představila nový model Aygo

26.4.2018

6. března se ve švýcarské Ženevě uskutečnil další ročník populárního svátku všech automobilových nadšenců. Vedle jiných novinkových vozů se představila také vylepšená Toyota Aygo. Čím uchvátilo inovované Aygo? Udrží si řada pozici nejprodávanějších automobilů v segmentu A?

Mladistvá svěžest, jedinečná image

Toyota Aygo 2018 rozhodně nebude postávat opodál. Díky charakteristickému X vepředu přepracovaném do prostorové podoby ji okamžitě poznáte. Proto si ji zamilují především milovníci stylového designu, kterým nestačí jen funkčnost. Působivý vzhled podporují světlomety se zabudovanými světly pro denní svícení, orámovaná maska chladiče, ozdobné motivy pod světlomety ve třech možných barevných provedeních (černé, lesklé černé, stříbrné).

Trendovost nového vozu Aygo podtrhuje samotná karoserie, která může být černá s modrými detaily nebo v populárním odstínu magenta s černou střechou. V rámci rozšíření můžete vůz nechat vyladit také ozdobnými kryty na kola. Každý stupeň výbavy se těší zvláštnímu provedení 15“ litých kol.

Vylepšení se nevyhnulo ani displeji na palubní desce Toyoty Aygo 2018. Inženýři se zaměřili na modernizaci grafiky, která se dočkala trojrozměrného zpracování i barevného podsvícení. Na výběr budete mít mezi odstíny šedý křemen a černý lak.

Mnohé z výbav se dočkaly nového materiálu čalounění. Toyota chce novinkovým vozem Aygo oslovit co nejširší publikum. Tomu odpovídá spektrum stupňů výbav, které s novým modelem přichází. Každý stupeň si s sebou ponese své specifikum od základního x až po nejvyšší x-clusive.

Toyota Aygo 2018 v bílé barvě

Emisní normy inspirací

V duchu respektu k emisním směrnicím přistoupila Toyota také k úpravám pohonu. Pod kapotou Toyoty Aygo 2018 najdete vylepšený tříválec 1.0 VVT-i s novým vstřikováním, lepším kompresním poměrem nebo recirkulací výfukových plynů. Při jízdě na volnoběh se dočkáte nižších vibrací díky inovované vyvažovací hřídeli nebo tiššího chodu. Samotný výkon se zvýšil – při 6 000 otáčkách vám nabídne výkon o 53 kW. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za necelých 14 s a rozjede se až na 160 km/h.

Aby Aygo 2018 uspokojilo potřeby opravdu takřka každého, objeví se také jeho ekologická varianta. Ta pojede na pneumatikách s nízkým valivým poměrem nebo delším 4. a 5. převodovým stupněm, pomáhat jí bude start-stop systém a předělaná aerodynamika.

Opět o kousek bezpečnější

Ve výbavě Toyoty Aygo nechybí paket bezpečnostních asistentů s názvem Toyota Safety Sense. S jeho pomocí automobil dokáže předcházet kolizím, zmírňovat jejich následky, rozpoznávat vozidla jedoucí vpředu a v případě nebezpečí upozorní řidiče, že by měl zpomalit. Předkolizní bezpečnostní systém (PCS) zvýší tlak v brzdové soustavě, aby se umocnil účinek brzd v okamžiku sešlápnutí brzdového pedálu. Pakliže řidič nezakročí, vůz zabrzdí automaticky.

Datum uvedení na trh ani cenu nové Toyoty Aygo 2018 automobilka zatím neprozradila.

Zpět do výpisu článků