Objednat zkušební jízdu

Toyota představila zbrusu novou RAV4

16.4.2018

Vedle řady jiných vozů se na newyorském autosalonu představila zbrusu nová verze RAV4. Japonská automobilka se chystá uvést na trh již 5. generaci oblíbeného vozu, ale tentokrát se nejedná o lehkou kosmetickou inovaci. Nová RAV4 od svých předků liší na první pohled.

Ostřejší tvář na nové platformě

Oproti starším verzím populárního SUV získala nová Toyota RAV4 robustnější sportovnější vzhled, rozměry však zůstaly velice podobné. Míry zavazadlového prostoru Toyota zatím neprozradila. Oko upoutají ostřejší plastové lemy podběhů a potěší výběr z kol o rozměrech až 19 palců. Klíčovou novinkou je platforma TGNA (Toyota New Global Architecture). Ta se sestává z menších a lehčích součástek, díky nimž se snižuje těžiště vozu i spotřebu paliva, vylepšuje jízdní vlastnosti, zvyšuje tuhost automobilu.

Pod kapotou nové RAV4 najdete jednu ze dvou benzinových pohonných jednotek. Buď 2litrový čtyřválec s přibližně 152 koni, nebo 2,5litrový čtyřválec a elektromotor se zhruba 200 koňmi. Druhá varianta vám umožní kombinovaný výkon. Pohon bude na všechna 4 kola. Ale pozor! Pro větší úspornost budete mít možnost zadní nápravu odpojit.

Nová Toyota RAV4 2018 noční fotografie

Vše pro bezpečnou a zábavnou jízdu

Těšit se můžete také na automatickou převodovku s 8 stupni, řadu ochranných prvků v rámci bezpečnostního balíčku Safety Sense. V něm se nachází asistenti pro detekci chodců a automatické brždění, rozpoznávání dopravních značek, asistent jízdy v pruhu s aktivním řízením, adaptivní tempomat či asistent ztlumení dálkových světel.

Palubovka zaujala v RAV4 2018 nižší pozici pro ještě komfortnější uživatelský zážitek. Najdete na ní 7palcový dotykový display, ovladače klimatizace a ovládání audiosystému od autority JBL. Ve vyšší výbavě si můžete dopřát 8palcové provedení kompatibilní s CarPlay od Applu nebo amazonskou obdobou Alexa. Pro zapojení dalších zařízení vám poslouží USB porty a bezdrátová nabíječka vdechne život vybitému mobilu.

Nová Toyota RAV4 2018 - interiér

Na trh vyjede v roce 2019

První vozy Toyota RAV4 s 2litrovým čtyřválcem si budou moci zákazníci koupit již na konci letošního roku 2018, modely poháněné hybridním 4válcem a elektromotorem se pak dostanou na trh až počátkem roku 2019.

Konkrétní údaje o ceně Toyota zatím neprozradila. Dá se ale očekávat, že pod 650 000 Kč se pohybovat nebude. Aktuálně prodávaný model Toyota RAV4 se nabízí od 634 900 Kč.

Zpět do výpisu článků