Objednat zkušební jízdu

Nová generace Subaru XV představena na autosalonu v Ženevě

27.3.2017

Zcela nová verze populárního crossoveru Subaru XV pro rok 2017 nabídne nepřekonatelné jízdní vlastnosti a stoprocentní bezpečí.

Na prestižním autosalonu v Ženevě se laické i odborné veřejnosti představila nová generace Subaru XV modelového roku 2017. Stojí na zcela nové moderní globální platformě Subaru, která nabídne o 70 až 100 procent vyšší tuhost karoserie a zároveň řadu technických řešení pro ještě větší požitek z jízdy. Na délku má 4465 mm, šířka je 1800 mm, výška bez střešních ližin pak 1615 mm. Světlá výška 220 mm zaručí skvělou průchodnost terénem, stejně jako u minulé generace. Nové XV je také osazeno režimem X-Mode pro ztížené podmínky, který po aktivaci přizpůsobí funkci stabilizačních a protiprokluzových systémů, fungování převodovky i motoru.

Kvalitní jízdní vlastnosti jistí o 5 mm nižší těžiště a systém aktivního vektorování točivého momentu, řidiči se také mohou těšit na rychlejší převod řízení. Společně s tuhou karoserií tak nové Subaru XV 2017 slibuje úžasné svezení. Z hlediska bezpečnosti je výrazným posunem vpřed použití adaptivních světlometů s funkcí přisvětlování do zatáček a automatickým přepínáním dálkového režimu. Na palubě je přítomen také oceňovaný systém EyeSight, který díky dvěma kamerám detekuje nebezpečí před vozem a je schopen sám nouzově zabrzdit. Slouží také pro fungování adaptivního tempomatu, systému varování před opuštěním jízdního pruhu a ubrání plynu, pokud se v jízdní dráze nachází překážka.

Interiér - nové Subaru XV 2017

Subaru XV 2017 se představuje s novým benzínovým motorem 2,0 DI s přímým vstřikováním paliva. Dosahuje maximálního výkonu 156 koní a točivého momentu 196 Nm, je spojen s inovovanou bezestupňovou převodovkou Lineartronic s možností řadit sedm předvolených virtuálních stupňů. Další motorizace včetně dieselového provedení Subaru představí v následujících měsících. Nové Subaru XV na autosalonu představil samotný prezident koncernu Fuji Heavy Industries Yasuyuki Yoshinaga, což značí důležitost tohoto modelu pro evropský trh. V prodejní síti Emil Frey bude k dispozici koncem letošního roku.

Zpět do výpisu článků