Objednat zkušební jízdu

Nová Kia Rio 2016 – moderní hatchback již brzy u Emil Frey

15.9.2016

Zbrusu nová Kia Rio čtvrté generace již brzy zamíří k prvním zákazníkům

Výrazný design, moderní technologie, orientace na řidiče – těmito kvalitami osloví nová Kia Rio modelového roku 2016 své zákazníky po oficiální premiéře na autosalonu v Paříži. Navrhla ji designérská studia Kia v Německu a Kalifornii, oproti starší verzi nyní působí sebevědoměji a moderněji. Příď zdobí typická tvář všech nových vozů Kia – takzvaný Tygří nos – s propracovanými světlomety a světelnými diodami. Mlhová světla jsou umístěna v rozích předního nárazníku a zdůrazňují tak šířku vozu. Boky jsou definovány přímými elegantními liniemi a dynamickými prolisy, které zasahují do předních i zadních dveří. Téměř svislé zadní sklo a kratší zadní převis budí dojem vzpřímeného postoje, nová Kia Rio proto působí autoritativněji, k vyšší atraktivitě přispívají zcela nové diodové zadní svítilny s propracovanou signaturou.

Ve srovnání s předchozí generací vyrostla Kia Rio modelového roku 2016 ve všech důležitých směrech. Celková délka se zvýšila o 15 mm na 4065 mm, rozvor byl prodloužen o 10 mm, šířka vzrostla o 5 mm na 1725 mm. Výška činí 1450 mm, oproti svému předchůdci je nové Rio o 5 mm nižší.

Interiér vyznává čisté tvary a přímé linie. Přístrojová deska je mírně nakloněna směrem k řidiči, nový palubní systém s „plovoucí“ dotykovou obrazovkou slouží k ovládání funkcí navigace, audiosystému a konektivity. V kabině byly také použity nové kovové a leskle černé dekorativní prvky, díky kterým působí moderněji a luxusněji. Výroba nové generace modelu Kia Rio bude zahájena již v letošním roce, již brzy ji najdete v autosalonu Emil Frey Stodůlky.

Zpět do výpisu článků