Objednat zkušební jízdu

Nová Kia Ceed 2018 GT, seznamte se

20.9.2018

Automobilka Kia odhalila 13. září nový Ceed GT 2018. Slibuje, že jeho řízení bude ještě zábavnějším zážitkem, než jste byli zvyklí. Jak toho chce docílit?

Další z rodiny dynamických hatchbacků

Emil Frey nedávno spustil prodeje nového vozu Kia Ceed 2018, teď vám odhaluje Kiu Ceed GT. Nová Kia Ceed GT navazuje na tradici modelů pro_cee’d GT a cee’d GT a jejich sportovní image. Jejich jedinečné vlastnosti však posouvá ještě dál, a to jak v ohledu jízdních vlastností, tak v oblasti komfortu cestujících, technologiích i bezpečnosti. Vztah mezi modely komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Naše první modely GT byly pro značku Kia důležité. Načrtly první vzor pro budoucí dynamicky orientované vozy naší značky a současně dokázaly, že zákazníci mají upřímný zájem o rychlejší vozy Kia, schopné intenzivněji vtáhnout řidiče do děje. Modely cee’d GT a pro_cee’d GT byly impulzem ke vzniku vozů jako Stinger nebo Optima GT a přinesly působivý sportovní design, který inspiroval mnoho oblíbených modelů GT Line z celé naší produktové řady.“

„Nový Ceed GT zaujímá v kategorii středně velkých rodinných vozů jedinečné postavení; nemá přitom prvoplánové ambice, jako např. nejvyšší maximální rychlost nebo nejrychlejší akceleraci z 0 na 100. Nabízí vyšší agilitu a přilnavost na nerovných vozovkách, maximální sebejistotu a pohodlí na dlouhých cestách, stejně tak jako bezprostředně reagující přeplňovaný výkon, dokonale sladěný se vkusem evropských zákazníků.“

Zaostřeno na výkon a praktičnost

Jak již bylo řečeno, nový Ceed GT 2018 si potrpí na sportovní vzezření, čímž viditelně vybočuje z řady ostatních Ceedů. Design se tedy pyšní sebejistými prolisy, zaoblenou karoserií, předními nárazníky s většími otvory a černým zdobením ve spodní části. Nechybí LED světla pro denní svícení nebo tygří maska chladiče typická pro automobily Kia. V případě Kia Ceed GT se však maska dostala chromového lemování a červených akcentů, které dodávají modelu nádech luxusu, evokují rychlost. V základní výbavě se objevují 18“ litá kola s červeným korunovým středem i brzdovými třmeny. Malý střešní spoiler napomáhá k lepší aerodynamice vozu.

Nová Kia Ceed GT 2018 - pohled zezadu

Interiér Ceedu GT má ergonomické uspořádání kabiny, povrchy z vysoce kvalitních měkčených materiálů, kovové obklady, plovoucí dotykový display palubního infotainmentu, černě čalouněnou střechu, zploštělý volant nebo hliníkové obložení pedálů. Za pozornost stojí rovněž sedadla. Jejich sportovní design byl navržen speciálně pro Ceed GT a nabízí větší pevnější výplně, čalounění černou kůží a červené prošívání.

Do pozadí neustupuje ani praktické využití Kia Ceed GT. Kufr pojme až 395 l, spodní hrana kufru se snížila o 87 mm. Standardem jsou zadní sedadla dělená a sklopná v poměru 60:40 s možností jednoduchého sklápění tahem páčky uvnitř výklopné zádě.

Nová Kia Ceed GT 2018 - interiér

Jízda v GT? Bezpečná, jistá, vzrušující

Aby se řidiči nebáli šlápnout na plyn na jakémkoliv povrchu, jaký evropské cesty nabídnou, testování Ceedu GT probíhalo o celých 6 měsíců déle, než jak dlouho se zkoušely ostatní modely řady Kia Ceed. Při zkouškách bylo GT vyladěno k dokonalosti a vyšší agilitě jízdy. Disponuje tužšími předními i zadními pružinami zajišťujícími menší náklon karoserie i přesnější odezvu na výzvy řidiče. S měkčími stabilizátory po obou stranách dokáže zase udržet lepší kontakt kol s vozovkou, držet stopu a nebrání se ani zdolávání zatáček při vyšších rychlostech.

Modelu nechybí stabilizační systém, technologie vektorování točivého momentu, inteligentní přibržďování. Rychlá kola Ceedu GT 2018 bude pohánět přeplňový benzínový čtyřválec 1.6 l T-GDI (204 k). O bezpečnost v kabině se postará hned několik technologií:

 • Technologie pro podporu řízení,
 • Systémy aktivní bezpečnosti,
 • Automatické přepínání dálkových světel,
 • Systém rozpoznávání únavy řidiče,
 • Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu,
 • Inteligentní tempomat s funkcí Stop & Go,
 • Systém sledování mrtvých úhlů,
 • Systém monitorování provozu za vozidlem,
 • Inteligentní parkovací asistent,
 • Asistent pro rozpoznávání chodců,
 • Stabilizační systém VSM.

Tváří v tvář v Paříži

Oficiálního představení novinkového modelu se dočkáme 2. října na autosalonu v Paříži, kam dorazí společně s vozem Kia ProCeed. Bok po boku se začnou rovněž vyrábět v listopadu letošního roku v Žilině. Cena nového Ceedu GT zatím nebyla zveřejněna.

Zpět do výpisu článků