Objednat zkušební jízdu

Kia Stinger zazáří na motoristické slavnosti LEGENDY

30.5.2017

Fastback Kia Stinger s pohonem všech kol se ukáže v exkluzivní české předpremiéře již 10. a 11. června v Praze a Česká republika tak bude po Švýcarsku teprve druhou evropskou zemí, ve které se tento model ukáže široké veřejnosti.

Netrpělivě očekávané gran turismo KIA Stinger, které vzbudilo ve světě zasloužený rozruch a obdiv, míří na motoristickou slavnost LEGENDY, kde bude jednou z nejvýznamnějších výstavních premiér. Na této významné akci se bude prezentovat ve své největší síle. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s verzí Kia Stinger GT 3,3l V6 T-GDI s osmistupňovou automatickou převodovkou a devatenáctipalcovými ráfky. Odvážný design, který ohromil automobilové nadšence po celém světě, a kombinace červené metalízy s interiérem z černé kůže nenechá nikoho na pochybách, že Stinger je ztělesněním všeho, co si lze představit pod pojmem gran turismo – ať již jde o půvab, pohodlí a luxus či čistou radost z energické jízdy.

Vidlicový šestiválec Lambda II o objemu 3,3 litru s dvojitým přeplňováním a výkonem 370 koní, který se bude skrývat pod kapotou prezentovaného modelu, dosahuje maxima točivého momentu 510 Nm v pásmu od 1300 do 4500 ot./min. S jednotkou V6 twin-turbo dosáhne Stinger akcelerace z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy a maximální rychlosti 270 km/h. To vše v kombinaci s druhou generací osmistupňové automatické převodovky s možností manuálního řazení pomocí pádel pod volantem a s pohonem všech kol.

Kia pro_cee'd GT v tuning úpravě

Automobilka Kia, která se svými vozy v posledních letech pravidelně získává prestižní ocenění za produktový design, představí na motoristické slavnosti LEGENDY také svoji kompletní modelovou řadu. Kromě hlavní hvězdy expozice značky Kia, kterou bude bezpochyby model Stinger, se mohou návštěvníci těšit také na model Kia pro_cee’d GT v tuning úpravě. Další možnost seznámit se s  přelomovým modelem Stinger budou mít fanoušci v České republice až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, kdy proběhne jeho oficiální česká premiéra.

Na „LEGENDÁCH“ bude také Emil Frey se značkou Subaru.

I na 4. ročníku motoristické slavnosti Legendy bude také Emil Frey s vozy Subaru. Bude zde vystavovat své novinky i historické skvosty, jak se na slavnost patří. S novými auty pomůže Emil Frey ČR, který přiveze všechna aktuální sériová auta včetně legendárního Subaru WRX STI se soutěžáckými geny, na historii zase odkáže Subaru Forester, který od svého japonského uvedení v roce 1997 bude slavit dvacetiny, a k vidění budou všechny generace tohoto oblíbeného SUV.

Subaru Forester - výročí 20 let

Doplní je model Subaru Leone, letošní vítěz dálkového závodu  Tuareg Rallye v Maroku, které se Subaru Offroad Czech team účastní poslední tři roky. V sobotu (10. 6. 2017) od 14,30 do 15,30 hodin se na place budete moci potkat i s jeho závodníky Jirkou Strejcem a Mílou Janáčkem na besedě, povypráví vám o zážitcích a vítězných emocích. Subaru pro fanoušky chystá i projekci, chill out zónu,  nebo přímý prodej z on-line shopu subaru-butik.cz na místě se zvýhodněním.

Určitě se zastavte „na pokec“, tentokráte na louce za kostelem!

Zpět do výpisu článků