Objednat zkušební jízdu

Legendární nová Toyota Supra se vrací

28.8.2018

Sussexský Goodwood se stal v polovině července již tradičně hostitelem motoristického svátku Festival rychlosti. Mimo jiných klenotů zde však mohli návštěvníci potkat skutečný klenot. Prototyp vozu Toyota Supra A90, který je aktuálně v poslední fázi testování na území Evropy a Ameriky!

Legenda se stále skrývá

I kdybyste se dostali k vozu na délku paže a mohli se jej dotknout, podoba nového černého koně Toyoty by vám zůstala stále utajena. Goodwood totiž brázdila v maskování inspirovaném barvami závodního týmu Toyota Gazoo Racing. Jediné, co se tedy veřejnost dozvěděla, je skutečnost, že model pokračuje ve značení svých předchůdců a ponese jméno A90.

Dříve Toyota potvrdila, že bude vůz pohánět šestiválec s pohonem na zadní kola. Hlavní konstruktér nové Toyoty Supra, Testuja Tada, k vozu sdělil: ‚‚Toyota Supra by se měla stát vlajkovým vozem značky Toyota a průkopníkem nové epochy.‘‘ Zcela zjevně tedy automobilka vkládá do modelu velké naděje.

Nová Toyota Supra A90 pohled zezadu

Koncepční model už znáte

Pokud se řadíte mezi automobilové fanoušky a sledujete dění na autosalonech, jistě vám nebude cizí pojem GR Supra Racing Concept. Kde jste jej už slyšeli? Pravděpodobně ve spojitosti s autosalonem Ženeva 2018! GR Supra Racing Concept je totiž koncepční model, který odkazuje právě na sportovní vozy z řady Supra. Proslul motorem umístěným v přední části automobilu a pohonem zadních kol v kombinaci s moderními lehkými materiály.

Podle informací z ženevské autoshow budou modely s tímto rozvržením disponovat karoseriemi s velkým zadním křídlem a velice odolnými, přesto lehkými součástkami. Rozvržení, palivové nebo brzdové vedení, umístění pedálů a baterie i kabelových svazků přitom berou ohled na potřeby automobilových soutěží.

Nová Toyota Supra A90 pohled z boku

Kdy se ukáže v celé kráse?

Vývoj japonské novinky probíhá již pátým rokem, přesné datum představení a cena Toyoty Supra A90 však stále halí závoj tajemství. Podle posledních spekulací by prodej ovšem mohl začít v roce 2019.

Více informací o nové Toyotě Supra A90 najdete na oficiálním webu.

Zpět do výpisu článků