Objednat zkušební jízdu

Kia Rio 2017: Dlouho očekávaná novinka dorazila

3.3.2017

Nová generace modelu Kia Rio 2017 je již k dispozici u společnosti Emil Frey. Čtvrtá generace jednoho z nejprodávanějších modelů značky Kia, nové Rio, slibuje ještě lepší zážitek z jízdy, dravý design a nové bezpečnostní technologie. Prodej byl zahájen teprve před pár dny, pojďme si tedy nové Rio představit blíže.

Kia Rio je celosvětově druhý nejprodávanější model značky, v loňském roce si ho pořídilo více než půl miliónu zájemců. Není proto divu, že Kia vyvinula čtvrtou generaci modelů Rio, která odpovídá na rostoucí zájem i požadavky řidičů vozů malých aut (segmentu B). Kia Rio navíc přináší několik zásadních novinek, které jsou v tomto segmentu jedinečné. Patří mezi ně systém autonomního nouzového brzdění s funkcí rozpoznávání chodců nebo zavazadelník o objemu 300 litrů.

Moderní vzhled, vyšší komfort a bezpečí, dynamický motor

Nová tvář vozu Kia Rio se rodila ve spolupráci návrhářských studií v Německu, Kalifornii a Koreji, díky tomu se může nový model pochlubit progresivním designem, přímočarými křivkami a dospělejším vzhledem. Při vývoji byl ale důraz kladen především na praktičnost a pohodlí. Vůz je celkově o 15 mm delší, zvětšil se hlavně prostor pro posádku a také byla vylepšena stabilita vozu. Nová Kia Rio patří ve svém segmentu mezi větší vozy, což se projevilo zejména nárůstem místa pro posádku a také pro zavazadla.

Užívejte si nejnovější technologie, nové Rio nabízí online služby Kia Connected Services a také úplnou integraci systémů Android Auto™ a Apple CarPlay™. Jako první ve své třídě navíc poskytuje USB konektory v přední i zadní části kabiny. Další novinkou v tomto segmentu je systém autonomního nouzového brzdění (AEB) s funkcí rozpoznávání chodců.

Nová Kia Rio 2017 v červené barvě přejíždějící po mostě

Dokonalou kombinaci výkonu a hospodárnosti přináší tříválcový motor 1,0T-GDI o výkonu 120 koní. Rio je tak nejvýkonnější ve své historii. Kombinovaná spotřeba je na úrovni 4,7 l/100 km. Alternativou může být motor 1,25 litru CVVT o výkonu 84 k a spotřebou 4,8 l/100km nebo motor 1,4 litru CVVT s vícebodovým vstřikováním o výkonu 100 k a spotřebou 5,0 l/100 km s 6st. manuální převodovkou a 6,1 l/100km s 4st. automatickou převodovkou.

Nová Kia Rio je dodávána ve dvou úrovních výbavy, kdy už ta první nabízí široké spektrum možností, od manuální klimatizace, přes rádio s 3,8‘‘ obrazovkou, až po centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Vyšší výbava přidává například parkovací kameru a senzory nebo rádio MP3 s 5‘‘ dotykovou obrazovkou.

Ceny nového modelu startují na částce 279 980 Kč, přičemž s vyšší výbavou a nejvýkonnějším motor cena nepřesáhne 350 tisíc korun. Již nyní si můžete nový model Kia Rio objednat u nás na prodejně nebo si vyzkoušet nové Rio při testovací jízdě.

Zpět do výpisu článků