Objednat zkušební jízdu

Kia Niro obdržela ocenění v testu bezpečnosti

2.7.2018

  • Ocenění Top Safety Pick+ je nejlepší známkou od americké organizace IIHS
  • Kia Niro vynikla zejména v nárazovém testu
  • Dobré hodnocení získaly i HID světlomety a prvky aktivní bezpečnosti
  • V červnu získala Kia Niro ocenění od organizace IIHS, podle které se jedná o doposud nejbezpečnější jimi testované auto. Cenu Top Safety Pick+ uděluje americký svaz pojišťovnictví pro dálniční bezpečnost jen těm vozům, které získají ve všech šesti crash testech hodnocení alespoň „good“ – dobrý. Zohledňuje také další prvky bezpečnosti nebo vlastnosti světlometů.

    Modely Kia Niro a Niro Plug-In hybrid si vedly velmi dobře v testu ochrany vnitřní bezpečnost řidiče i pasažérů během nehody. Dobré hodnocení získaly vozy i v nárazovém testu do bariéry s přesahem na stranu řidiče, stejně tak i na sedadlo spolujezdce. Vysokou známku obdržela Kia Niro i za dostatek prvků aktivní bezpečnosti, jako jsou HID světlomety nebo schopnost předcházet čelnímu střetu.

    IIHS – the Insurance Institute for Highway Safety je neziskovou organizací, zaměřující se na vzdělávání řidičů, výzkum a testování motorových vozidel. Na trhu v USA působí už od roku 1959 a patří mezi respektované autority v oblasti silniční bezpečnosti.

    Zpět do výpisu článků