Objednat zkušební jízdu

Kia Dealer Awards 2018 – Emil Frey Fleetové Centrum roku

7.2.2019

  • Pět vyznamenání uděleno tuzemským zastoupením značky KIA; dvě ocenění předána evropskou centrálou Kia Motors Europe
  • Společnost Emil Frey, s.r.o. vyhlášena Fleetovým centrem  roku
  • Rok 2019 v podobě vysokých investic do zmodernizování dealerské sítě KIA

Praha, 4. února 2019 Společnost KIA MOTORS CZECH ocenila v rámci ankety Kia Dealer Awards 2018 nejproduktivnější dealery KIA v České republice. Každoroční vyhlašování ankety je udělováno v sedmi významných kategoriích – Nejlepší dealer, Nejlepší servis, Nejlepší prodejce nových vozů, Fleetové centrum a Kia Finance. Trophy Award a Platinum dealer jsou oceněním na evropské úrovni udělované společnosti Kia Motors Europe se sídlem ve Frankfurtu. Slavnostní předání pro stovku účastníků se konalo v druhé polovině ledna v multifunkčním prostoru Cubex v Praze.

Rok 2018 byl pro automobilku Kia historicky nejúspěšnějším rokem za 25 let její existence na českém trhu. Do českých domácností dodala 10 439 nových vozidel a přes celkový propad trhu s novými automobily zaznamenala oproti předchozímu roku třetí nejvyšší růst (+13 %) mezi první desítkou značek s tržním podílem 4 procenta. Velikou zásluhu na prodejních úspěších měla zejména dealerská síť čítající 59 prodejních a servisních míst Kia, na jejíž profesionalizaci se český importér v roce 2018 zaměřil. Do podoby celoevropského designového konceptu Red Cube, bylo úspěšně přestavěno již páté dealerství. V prvním kvartálu roku 2019 otevře Kia další dvě modernizovaná prodejní místa a ani v dalším průběhu tohoto roku nebude investiční ofenziva značky polevovat. Do dvou let se předpokládá obnova či rekonstrukce poloviny dealerské sítě. Do konce roku 2019 by tak přeměnou podle globálního designu Red Cube měla projít necelá desítka dalších dealerství a o něco menší počet prodejních míst se dočká modernizace interiéru.

Novinkou letošních Kia Dealer Awards 2018 byla kategorie Kia Finance, která oceňuje dealera s nejvyšší penetrací financování a schopností nabízet vysoce variabilní produkt financování Kia Select. Potenciál ležící v oblasti operativního leasingu a jiných produktech financování stále roste, k čemuž mimo jiné přispívá i obliba služeb carsharingu u mladé generace zákazníků. V tomto směru se značka Kia snaží rozvíjet vlastní službu sdílených vozidel, která již úspěšně funguje na několika evropských i světových trzích, a to pod názvem WiBLE.

Fleetové centrum roku 2018 – Emil Frey, s.r.o.

O přidělení tohoto ocenění rozhodovala především kombinace celkového počtu nových fleetových zákazníků, největší fleetový obchod roku a také zákaznicky vstřícné individuální řešení obchodních případů. Ocenění převzal Vedoucí prodeje vozů Kia, pan Nikola Chudožilov.

Zpět do výpisu článků