Objednat zkušební jízdu

Auto roku 2018 v ČR: Subaru Impreza a Kia Stinger v TOP 5

15.12.2017

Odborná porota ankety Auto roku 2018 v České republice sestávající z 35 českých motoristických novinářů rozhodla o TOP 5 vozech, které se budou ucházet o prestižní titul jedničky českých vozovek. Mezi finalisty se mimo jiné objevily také vozy Kia Stinger a Subaru Impreza!

Oblíbená anketa Auto roku ČR letos prošla změnou. V její porotě zasedli výhradně redaktoři motoristických médií a veřejnost tak dostane slovo pouze ve zvláštní anketě. A které modely zaujaly odbornou porotu nejvíce? V abecedním pořadí jsou to následující:

•BMW 5
•Kia Stinger
•Opel Insignia
•Subaru Impreza
•Škoda Karoq

Kia Stinger

kia-stinger-2018-pohled-ze-predu

Od 15. 12. se můžete přijít sami přesvědčit o kvalitách vozu Kia Stinger, jenž bude k dispozici pro testovací jízdy u Emila Freye ve Stodůlkách. V čem je tento automobil výjimečný? Disponuje luxusním interiérem, motorem V6 3,3 l se dvěma turbodmychadly o výkonu 370 k, dále prostorovým kamerovým systémem umožňujícím pohled z ptačí perspektivy, službou Kia Connected Services poskytující zprávy o dopravě, ale hlavně high-tech prvky pro cestování na dlouhé vzdálenosti – inteligentní tempomat, upozornění na únavu řidiče, asistenta odvrácení kolize či asistenta dálkových světel. Jízdu v modelu Kia Stinger si budete užívat.

Subaru Impreza 2018

Nové Subaru Impreza 2018 v červené barvě

Podobný požitek nabízí model Subaru Impreza. Stejně jako Kia Stinger klade také nová Impreza důraz na bezpečnost posádky, a to v podobě systému hlídajícího mrtvé úhly, asistenta dálkových světel, speciálního rozvržení kabiny pro zvýšení ochrany, prstencové výztuže karoserie, předními sedadly vybavenými ochranou proti zranění krční páteře a bezpečnostních pásů s předpínači a omezovači tahu. Pozoruhodnou inovací je technologie EyeSight. Ta hlídá okolí automobilu a je případně schopná výrazně snížit riziko kolize. Bezpečnost jízdy však nepřichází na úkor pohodlí. Interiér vozu Subaru Impreza 2018 je prostorný a vysoce komfortní pro vlky samotáře i rodinu na cestách.

Zpět do výpisu článků