Emil Frey ČR Emil Frey  >  Subaru  >  Novinky  > Kia Sportage získala pětihvězdičkové hodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP

Kia Sportage získala pětihvězdičkové hodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP
10. 7. 2022

- Posílení bezpečnosti páté generace SUV díky nové podvozkové platformě Kia ‚N3‘ a ucelené sestavě bezpečnostních technologií a vyspělých systémů na podporu řízení
- Vynikající výsledky zahrnují 87 % skóre za ochranu dospělých cestujících a 86 % za ochranu dětských pasažérů
- Ve výbavě nového modelu je i multikolizní brzdový asistent a středový boční airbag

Nová Kia Sportage v bezpečnostním testování nezávislé organizace Euro NCAP získala maximální pětihvězdičkové hodnocení. Sportage v celém testu dosáhla vysokých standardů a prokázala mimořádně dobrou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti.

V kategorii ochrany dospělých cestujících dosáhla Sportage pozoruhodného skóre 87 %, kdy zástupci Euro NCAP vysoce hodnotili zejména neporušenost prostoru pro cestující po čelním nárazu s přesahem. Vůz vykazuje dobrou ochranu v oblasti kolen a stehen řidiče i předního spolujezdce, a to bez ohledu na velikost postavy pasažéra nebo jízdní pozici. V testování ochrany dětských pasažérů dosáhla Sportage 86 %, neboť dokázala zajistit minimální dopad ve všech klíčových partiích těla u používaných figurín šesti- a desetiletých dětí.

Bezpečnostní asistenční systémy Sportage vykázaly skóre 72 %, kde komisaři organizace Euro NCAP ocenili fungování inteligentního ukazatele rychlostních limitů a aktivního systému pro jízdu v pruzích (v obou případech na bázi kamery). K ochraně zranitelných účastníků silničního provozu (skóre 66 %) přispěl nezávislý systém nouzového brzdění (AEB), kde komisaři speciálně zmínili funkčnost rozpoznávání cyklistů tímto systémem.

Klíčem k uvedeným výsledkům testování byla nová podvozková architektura Kia ‚N3‘, jejíž součástí je ‚struktura rozptylující energii nárazu‘, která určuje pohlcování energie v případě nehody s co nejnižším dopadem na prostor pro cestující. K ochraně pasažérů dále přispívá nová zesílená a současně lehká struktura karoserie s vysokou torzní tuhostí.

Nový model představuje multikolizní brzdový asistent (MCB) a středový boční airbag, čímž se celkový počet airbagů zvýšil na sedm. Ve výbavě Sportage kromě toho najdeme sestavu systémů pasivní a aktivní bezpečnosti a nejnovější systémy Kia na podporu řízení (ADAS) s označením DriveWise, díky nimž patří tento vůz k nejbezpečnějším SUV v dané třídě. Systém eCall v případě nehody nebo na pokyn uživatele automaticky uvědomí záchranné složky s informacemi o poloze vozidla, aby bylo možné co nejrychleji poskytnout pomoc.

Komentuje Alexandre Papapetropoulos, ředitel Kia Europe pro produktové plánování a tvorbu cen: „Nová Sportage je moderní obrodou jednoho z nejkultovnějších modelů Kia, který je letos zatím nejlépe prodávaným vozem značky. Vývoj se od počátku zaměřil na další optimalizaci bezpečnostních vlastností vozidla. V případě nové Sportage s pětihvězdičkovým hodnocením Euro NCAP mají zákazníci jistotu, že s ohledem na robustní konstrukci a moderní asistenční technologie je vždy zaručena maximální bezpečnost cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.“

Sportage páté generace přináší elegantní a současně atletické tvary, jakož i konstrukci se zaměřením na požadavky evropských zákazníků. Od svého uvedení vykazuje velmi dobré prodejní výsledky, které letos zatím přesáhly 60 000 vozů. Plných 27 % prodejů tvořilo provedení Plug-in Hybrid, které přináší mimořádnou kombinaci elektrické mobility, bezkonkurenční praktičnosti a pohodlí, a tak v rámci segmentu elektrifikovaných SUV představuje výjimečnou nabídku.

Odkaz: více informací

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki
Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Copyright © 2019-2021 Emil Frey
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
zpět nahoru ∧