Emil Frey ČR Emil Frey  >  Subaru  >  Novinky  > Kia Niro a EV6 GT mezi finalisty soutěže Světové auto roku 2023

Kia Niro a EV6 GT mezi finalisty soutěže Světové auto roku 2023
9. 3. 2023

Dva modely Kia jsou ve finále soutěže Světové auto roku 2023 (World Car Awards 2023). Kia Niro se umístila mezi prvními třemi finalisty kategorie "Světové auto roku", zatímco model Kia EV6 GT se stal finalistou kategorie "Světové sportovní auto roku" (World Performance Car). Modely nominovalo 100 automobilových novinářů z 32 zemí, kteří hodnotili širokou nabídku vozidel z celého světa.

Kia Niro, čerstvě zvolena "Světovým ženským autem roku 2023", je nabízena jako hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil. Se svými udržitelnými režimy pohonu a uživatelsky přívětivými technologiemi nastavuje nová měřítka udržitelné mobility. Případné vítězství modelu Kia Niro v letošním ročníku ankety by pro značku znamenalo další výrazný úspěch v kategorii, jejímž vítězem se v roce 2020 stala Kia Telluride.

Kia EV6 GT, finalista v kategorii "Světové sportovní auto roku“ (World Performance Car), je dosud nejvýkonnějším sériově vyráběným modelem značky. Kombinuje jízdní dynamiku supersportovního vozu s vlastnostmi Gran Turismo. Kia EV6 GT s výkonem 430 kW (585 k) zrychlí na 100 km/h za pouhých 3,5 s, dosáhne maximální rychlosti 260 km/h a na jedno nabití akumulátoru ujede až 424 km (kombinovaný cyklus podle WLTP). Akumulátor lze nabít z 10 na 80 % za pouhých 18 minut na odpovídajícím výkonu rychlodobíjecí stanice. Model Kia EV6, z nějž provedení EV6 GT vychází, se již zapsal do historie ziskem dvou vysoce prestižních ocenění: Evropské auto roku 2022 a Severoamerický užitkový vůz roku 2023.

Vítězové soutěže World Car Awards budou vyhlášeni 5. dubna na mezinárodním autosalonu v New Yorku.

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki
Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Copyright © 2019-2021 Emil Frey
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
zpět nahoru ∧