Emil Frey ČR Emil Frey  >  Subaru  >  Novinky  > Kia EV6 finalistou evropské ankety Auto roku 2022

Kia EV6 finalistou evropské ankety Auto roku 2022
20. 12. 2021

Zbrusu nová Kia EV6 se probojovala do užšího výběru finálního kola soutěže Auto roku 2022 (COTY). Pokrokový elektrický crossover byl původně zařazen na seznam dalších přibližně šedesáti nových modelů uvedených na trh v letošním roce a nyní jej panel porotců Auta roku, zahrnující 61 odborníků z 23 zemí včetně zástupce z České republiky, zvolil do užšího seznamu sedmi finalistů. Celkoví vítězové soutěže Auto roku budou vyhlášeni příští rok v únoru.

Nová Kia EV6 jediný měsíc po zahájení evropských prodejů dokázala výrazně oslovit média i potenciální zákazníky. Nevídaný zájem o nový model si tak dokonce vynutil předčasné uzavření předběžných objednávek. EV6 s ultra rychlým nabíjením, dojezdem 528 km a dynamickými jízdními schopnostmi představuje mainstreamový elektromobil, jenž snese srovnání s mnoha modely prémiové třídy.

Značka Kia počátkem roku 2021 prošla strategickou transformací zahrnující nový slogan, logo a designovou filozofii s označením ‚Spojené protiklady‘. EV6 je prvním čistě akumulátorovým elektromobilem (BEV) Kia uvedeným na trh a postaveným na zbrusu nové podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform).

Komentuje Jason Jeong, prezident společnosti Kia Europe: „Kia stojí s hrdostí bok po boku s několika nejlepšími reprezentanty moderní mobility. Po dvou nominacích modelu Ceed (první a třetí generace) a nominace sportovního modelu Stinger, je jmenování zbrusu nového EV6 finalistou, uznáním našeho pokroku i dokladem našeho zasazení poskytovat řešení trvale udržitelné mobility. V evropské anketě Auto roku přejeme i všem ostatním nominovaným vozům mnoho štěstí.“

Zpět na výpis novinek

Pište řediteli

Podělte se, prosím, se mnou o své zkušenosti a připomínky k našim službám i pracovníkům Emil Frey ČR, s nimiž jste přišli do kontaktu. Vaše názory jsou pro mne velmi důležité a podnětné.

Dopis k mým rukám můžete proto napsat na tomto odkazu: pište řediteli.

Facebook Emil Frey ČR: Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Instagram Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki
Emil Frey ČR:Emil Frey, Subaru, Toyota, Kia, Suzuki Copyright © 2019-2021 Emil Frey
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront
zpět nahoru ∧