Objednat zkušební jízdu

Kia hlásí zahájení výroby nového ProCeedu 2019

23.11.2018

Ve slovenské Žilině začala 16. listopadu výroba nového modelu Kia ProCeed v provedení shooting brake. Jedná se již o třetí typ karoserie spadající do početné rodiny Ceedů.

Nové jméno, nový design

Jak jsme vás již informovali, Kia ProCeed 2019 se stává nástupcem Kia pro_cee’d, jehož se vyrobilo v Kia Motors Slovakia na 190 000 kusů. Nový ProCeed se představil na autosalonu v Paříži, kde poprvé ohromil atraktivním designem i praktickými rozměry ideálními pro kombi. Jeho kufr pojme až 594 litrů, čímž razantně předbíhá ostatní vozy nejen ve své kategorii. ProCeed 2018 bude v nabídce pouze ve variantách GT Line a GT.

Pod kapotou se objeví jeden ze 4 typů motorů. ProCeed GT Line bude pohánět 1,0l T-GDi o 120 koních, 1,4l T-GDi o 140 koních či 1,6 l vznětový CRDi Smartstream o 136 koních. V případě ProCeedu GT pojedete na 1,6l T-GDi, jaký můžete najít také u nového Ceedu GT. První majitelé si sednou za volant svého ProCeedu v prvním kvartálu roku 2019.

Nová Kia Proceed 2019 - pohled zezadu

Nová technologie výroby

Slovenský závod přípravy nepodceňoval. Naopak se na ně patřičně nachystal, aby poskytl novinkovému modelu Kia patřičnou péči. Především po technické stránce. Novinky komentuje Roman Kraľovanský, jenž působí jako vedoucí výroby v Kia Motors Slovakia: „Přípravy na sériovou výrobu modelu ProCeed jsme v našem závodě začaly už koncem minulého roku úpravou technologií výrobních linek. Dnešnímu úspěšnému spuštění výroby předcházelo zaškolení a trénink výrobních operátorů ve výzkumně-vývojovém centru v Koreji i přímo v našem závodě. Nový typ karoserie shooting brake přinesl z pohledu výroby několik výzev, které se nám podařilo úspěšně zvládnout. Díky tomu jsme získali množství nových a cenných zkušeností.“

Školení se zúčastnily tři stovky pracovníků z oddělení kvality i montážní haly, nechyběli však ani další představitelé závodu, pro které znalosti hrají důležitou roli při dodržování nastavené laťky vozů Kia. Hlavním cílem vzdělávacího procesu bylo objevit případné nedostatky s potenciálem narušit sériovou výrobu.

Zpět do výpisu článků