Objednat zkušební jízdu

Subaru XV – finalista ankety auto roku 2019

19.12.2018

S novým Subaru XV vyrazíte do města na nákupy, pohodlně zaparkujete a cestu domů si klidně můžete udělat akčnější. Subaru XV zvládne bez problémů i jízdu po nezpevněných cestách. Skvělé jízdní vlastnosti dokládá i postup do finále ankety Auto roku 2019.

Nová generace Subaru XV

První model vozu z roku 2012 byl velice oblíbený. A jeho mladší verze má výborně našlápnuto. Japonští technici vyladili Subaru XV k dokonalosti. Nejen jízdní vlastnosti, ale i interiér vozu. Řidiči ocení komunikační systém s novou, uživatelsky příjemnou grafikou. Cestující se mohou těšit na příjemnou cestu a to i dlouháni, na které zbylo místo vzadu. Cestování novým Subaru XV je pohodlné díky podvozku, který snížil vibrace i hluk v kabině.

Subaru XV - interiér

Motor Subaru XV prošel velkou změnou. 80 % součástek v něm bylo přepracováno nebo upraveno a výsledkem je o 12 kilogramů lehčí srdce vozu s výkonem 115 kW a 196 Nm. Automatická převodovka Lineartronic má sedm předvolených virtuálních stupňů. O bezpečnou jízdu se postará mnoho chytrých pomocníků. Například v případě, že se na křižovatce zamyslíte a naskočí zelená, vůz vás upozorní, že se máte rozjet.

Auto roku 2019

Anketu Auto roku již z našich článků dobře znáte. Pořádá jí Svaz dovozců automobilů (SDA). Účastnit se jí mohou vozy, které se vyrábí sériově a jsou dostupné na českém trhu nejpozději do 31. 12. 2018. Finalisty vybírají motorističtí novináři a výherce pak samotní řidiči.

Zúčastněte se i vy hlasování. Subaru XV najdete v kategorii Malá SUV.

Zpět do výpisu článků