Objednat zkušební jízdu

První Mild-hybrid Kia nastartuje motory!

19.6.2018

S uvedením inovovaným modelem korejské elektromobilky na trh dorazí nový Kia Mild-hybrid. Jeho pohon EcoDynamics+ kombinuje naftový motor a elektromotor o napětí 48 V.

Ekologičtější provoz

Novinková jednotka Kia snižuje emise oxidu uhličitého, protože při zrychlení vypomáhá spalovacímu motoru právě baterií poháněný elektromotor prostřednictvím startéru MHSG. Podle metodiky WLTP dochází ke snížení emisí o 4 %, podle metodiky NEDC až o 7 %.

Kia Sportage předvede EcoDynamics+ ještě letos

Oblíbený model Kia Sportage prošel faceliftem a do jeho útrob automobilka nasadila nový částečně hybridní pohon. Zmodernizované SUV se dostane do nabídky ještě v roce 2018. V roce 2019 jej napodobí Kia Ceed a další modely Kia.

Nová technologie je součástí strategického plánu elektrifikace vozů Kia s výhledem do roku 2025. Uvedením 48V mHEV pohonu se stává Kia prvním výrobcem, který nabízí hybridní, plug-in hybridní, elektrickou a 48V mHEV technologii napříč celou modelovou řadou. Do roku 2025 by mělo z korejské stáje vyjet 16 modelů s Mild-hybrid Kia pohonem.

EcoDynamics+ na silnici

Pohonný systém Mild-hybrid Kia sází na úsporu. V režimu elektromotor se během zrychlování čerpá energie z baterie a podporuje tak spalovací motor točivým momentem. Tím se lehce zvýší celkový výkon při náhlé akceleraci, zatímco při postupném zrychlování se snižuje zatížení.

Při zpomalování se jednotka MHSG přepíná do režimu generátor, při němž se energie znovu získává přes klikový hřídel pro dobíjení baterie za jízdy. Na účinnost využívané energie při aktuální kapacitě dohlíží pokroková řídící jednotka ECU. Bateriovou energii můžete zužitkovat také při funkci Stop & Start.

Pohon lze kombinovat s manuální i automatickou převodovkou a nastavit ho dle libosti na přední, zadní nebo všechna kola. V budoucnu bude možné EcoDynamics+ nasadit také se zážehovými motory.

Zpět do výpisu článků