Objednat zkušební jízdu

Nová Kia e-SOUL představena v LA

5.12.2018

Poslední týden v listopadu byla na autosalonu v Los Angeles představena nová, čistě elektrická verze crossoveru Kia e-SOUL. Do evropských ulic vtrhne tento oblíbený model v roce 2019.

A vtrhne do nich s nejmodernější lithium-iont polymerovou baterií s kapalinovým chlazením a kapacitou 64 kWh. Nová baterie s sebou nese mnoho výhod. Tou hlavní je nižší potřeba každodenního dobíjení. Navíc díky systému stejnosměrného rychlonabíjení CCS by dobití baterie mělo být tak rychlé, že i na delších trasách je možné pokračovat již po krátké přestávce. Toto rychlonabíjení je součástí základní výbavy Kia e-SOUL 2019.

Kia e-Soul 2019 v žluté barvě

Vzhledem k nové baterii je přesný dojezd vozu stále podroben testování. Výsledky očekáváme na počátku roku 2019. Taky jste tak zvědaví?

Nová Kia e-SOUL si ze svého oblíbeného předchůdce vzala jen to nejlepší, a ještě to povýšila. Elektrizující prožitek při jízdě zažijete díky výkonu 201 koní s točivým momentem 395 Nm, což je o 110 Nm více než u předcházející generace.

Novinkou je nezávislé zavěšení zadních kol, díky kterému je i dynamika jízdy podstatně lepší. Jako řidiči zajisté oceníte řadu nástrojů, které zlepšují zážitek z jízdy a dokáží lépe využívat energii z baterie. Při jízdě je možné vybrat ze čtyř jízdních režimů (Eco, Comfort, Sport a Eco+), které automaticky přizpůsobují výkon trakčního motoru, rekuperační brzdění, klimatizaci i vyhřívání.

Chytré rekuperační brzdění dokáže prodlužovat dojezd automobilu. A to díky elektřině získané při zpomalování. Toto rekuperační brzdění může řidič volit podle jízdních podmínek ve 4 úrovních. Systém chytrého rekuperačního brzdění navíc dokáže přizpůsobit svůj účinek v závislosti na vozidle jedoucím vpředu.

Kia e-Soul 2019 - motor

Jaká bude cena?

Na cenu i podrobnější parametry si u nového vozu Kia e-SOUL EV 2019 budete muset počkat několik měsíců, ale rozhodně budou, v porovnání se stávajícím modelem Kia SOUL EV, zajímavé.

Zpět do výpisu článků