Objednat zkušební jízdu

Návrhářské standardy Kia oceněny

29.5.2018

Vozy Kia, to nejsou jen spolehlivé a perfektně technicky zpracované vozy. I designu, který tvoří návrhářský tým, se pravidelně dostává ocenění nejen z řad uživatelů, ale i odborníků.

Ačkoliv je Kia Motors Corporation nejstarší korejskou automobilkou, své postupy a technologie staví na těch nejnovějších technologiích. Kia udává směr nejen svými výrobními postupy, ale i odpovědným přístupem k ekologii a neotřelým designem.

V letošním roce se dostalo prestižního ocenění za design Red Dot Awards hned třem modelům Kia. V příslušné kategorii dostali červenou tečku vozy Stinger, Stonic a Picanto.

Titul Best of the Best – tedy Nejlepší z nejlepších dostal nový sedan Kia Stinger. Porota při ocenění poukázala na průkopnický design karoserie. Sama automobilka na tomto špičkovém voze ukazuje, co všechno je schopná vytvořit. Kia Stinger je moderní interpretací klasického stylu grand turismo a dokazuje vysoké návrhářské standardy a oddanost designérů svému řemeslu.

Soutěž Red Dot Awards se od svého vzniku v roce 1955 etablovala jako jedna z nejprestižnějších designérských soutěží na světě. Ocenění se udělují v kategorii Produktový design, Komunikační design a Designová koncepce. Hodnocení uděluje odborná porota z řad designérů, profesorů a odborných novinářů. Do letošního ročníku bylo přihlášeno více než 6300 projektů. A Kia si i tak odnesla 3 ocenění.

Ovšem nebyl to první designérský úspěch automobilky Kia. Od roku 2009, kdy byla v Red Dot Awards oceněna Kia Soul, dostala dalších 21 cen. Letošní rok je zatím na ceny štědrý. Na začátku roku 2018 se podařilo designérům získat ve velké konkurenci, přes 5000 projektů, 3 prestižní ceny iF Design Awards.

Věříme, že nejen design, ale i jízdní vlastnosti vozů Kia oceníte i vy.

Zpět do výpisu článků