Objednat zkušební jízdu

Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018

26.10.2018

Už tento víkend proběhne poslední kolo TOMKET Pražského MTB poháru 2018. Cyklistické klání proběhne v neděli 28. října 2018 v jedinečném prostředí Garden Parku Jeneč, a to v netradiční podobě. Organizátoři zvolili pro finálové kolo XCO Maraton, závod olympijského cross country na prodloužené trati v delším časovém rozpětí, než na jaký jsou jezdci u obvyklého cross country zvyklí.

Závodit budou malí i velcí

Poslední závod seriálu TOMKET Pražský MTB pohár 2018 se otevře všem věkovým skupinám, ale také handicapovaným cyklistům. Pojede se tedy v následujících kategoriích: kadeti, junioři, muži, ženy, Masters a handicapovaní jezdci. První závodníci vyrazí v 11:00, přičemž v tu chvíli budou na startu všichni soutěžící a jednotlivé vlny pojedou v minutových odstupech.

Závod zahrnuje 8 okruhů dlouhých 6 200 metrů a na každém z nich na soutěžící čeká stoupání o 90 metrech. Jakmile projede cílovou bránou první závodník hromadného startu, končí závod také pro ostatní ve všech kategoriích. Předpokládá se, že souboj potrvá 2 hodiny 15 minut. Závod bude bodovaný dvojnásobným počtem bodů.

TOMKET pražský MTB pohár 2018

Zájem je nepopiratelný

Pořadatelé závodu zaznamenali skutečně ohromný zájem o účast na finálovém závodu jak ze strany pravidelných účastníků TOMKET Pražského MTB poháru, tak i od dalších aktivních cyklistů, kteří rádi změří své síly s konkurencí na atraktivní trati v zábavném prostředí. Na okruhu v Garden Parku v Jenči se letos v rámci TOMKET Pražského MTB poháru pojede už podruhé. Trať totiž splňuje podmínky i pro certifikované závody kategorie UCI a je pro jezdce nesmírně přitažlivou. Vede po kamenné suti náročnou na soustředění i písčitým terénem. Na startovní soupisce se pak objeví persony cyklistiky jako olympionik a medailista Mistrovství Evropy Jan Škarnitzl a další reprezentanti.

Zpět do výpisu článků