Objednat zkušební jízdu

Kia vstupuje na mexický trh

15.6.2015

Společnost Kia Motors oficiálně vstoupila na mexický trh za přítomnosti přibližně 250 zástupců vlády, průmyslu a médií. Prodeje startují u 21 prodejcův 10 největších mexických velkoměstech, od nového roku dojde k rozšíření prodejní sítě o dalších 26 dealerství, do roku 2017 pak budou mít zákazníci k dispozici 65 prodejců. Vstup na trh také přichází v době, kdy Kia Motors dokončuje svůj první výrobní závod, který si vyžádal investici jedné miliardy amerických dolarů. Nejmodernější továrna bude v provozu v polovině roku 2016 a nabídne kapacitu tří set tisíc vozů ročně.

Na trh Kia vstupuje se třemi modely, zákazníkům nabídne kompaktní SUV Sportage, středně velké Sorento, později sedan Optima a také model Forte, který se bude vyrábět v nové továrně. Ta bude pět měsíců fungovat v režimu předsériové výroby, aby zajistila nejvyšší kvalitu vozů pro zákazníky v normálním výrobním režimu. A právě kvalitu automobilka Kia podtrhuje bezkonkurenční sedmiletou zárukou pro všechny své vozy.

Továrna bude v následujících letech vyrábět také další, dosud nespecifikované modely, které bude dodávat do USA a místní trhy. Po spuštění výroby bude automobilka Kia Motors disponovat výrobní kapacitou 3,37 milionu vozidel ročně, regionu Nuevo León přinese přibližně deset tisíc pracovních míst přímo ve výrobě a u dodavatelských firem.

Výkonný viceprezident a provozní ředitel společnosti Kia Motors Thomas Oh ve své slavnostní řeči při příležitosti vstupu na trh prohlásil: „Těšíme se, že budeme přispívat k trvalému růstu mexické ekonomiky a místního automobilového průmyslu. Jsem přesvědčen, že značku Kia v Mexiku čeká strmý start a že majitelé vozů Kia budou nejspokojenějšími zákazníky na trhu.“

Zpět do výpisu článků