Objednat zkušební jízdu

Kia technologie oddělených zvukových zón: Zábavnější cestování přichází

16.8.2018

Do roku až dvou nebudete v nových vozech Kia potřebovat sluchátka nebo si budete moct zavolat přes hands-free, aniž byste hovorem rušili spolucestující. Jak je to možné? Představuje se nová SSZ technologie čili Kia technologie oddělené zvukové zóny. Podívejte se, v čem tkví tajemství vychytávky budoucnosti!

Uslyšíte jen to, co budete chtít

Zabudovaný systém rozdělí akustický prostor automobilu do několika zón a jednotlivá pole od sebe izoluje. Každý cestující bude tedy poslouchat jiné zvukové vlny, protože zabudovaná sestava reproduktorů potlačuje, případně zvyšuje akustickou úroveň zvukových vln. Tímto způsobem předchází možnému překrývání zvuku na jednom sedadle.

V praxi to znamená, že uslyšíte pouze zvuky ve své akustické zóně. Pasažéři tudíž nebudou rušeni zbytečnými systémovými zvuky, bez nichž by však řidič nemohl bezpečně dovézt automobil do cíle. Řidičovu navigaci zase nebude přehlušovat zvuk her, jimž se budou věnovat děti na zadním sedadle, ani hudba, kterou poslouchá jeho spolujezdec. Zároveň se však v autě nevytvoří sociální bariéra, jako v případě nasazení sluchátek.

Dlouhý vývoj se chýlí ke konci

Výrobce automobilů Kia začal vyvíjet SSZ technologii už v roce 2014. Inspirací byly stále se zvyšující nároky společnosti na zábavní zařízení uvnitř vozů. Lidé se chtějí při cestě bavit jak mezi sebou, tak pomocí moderních přístrojů. Zvuky se však mísí a dokonalý komfort si nemohou užívat ani pasažéři, ani řidiči. Situaci by mezi lety 2019 a 2020 mohla vyřešit právě nová technologie Kia.

Zpět do výpisu článků