Objednat zkušební jízdu

Kia Sportage omládne. Facelift pro modelový rok 2019 má nový vzhled i motory

30.5.2018

Aktualizace: Vůz Kia Sportage 2019 je již k dispozici u ověřeného prodejce Emil Frey! Objednejte si zkušební jízdu v nové Sportage 2019, a to úplně zdarma!

Kia Sportage je nejprodávanějším evropským modelem od této korejské automobilky. Očekávaný facelift pro rok 2019 nabídne to nejlepší z aktuálního verze, doplněné o některé zajímavé novinky.

Proměnu zaznamená exteriér vozu Kia Sportage, zejména nové nárazníky a přepracované světlomety. Zákazníci si také budou moct vybrat z nově navržených litých kol o průměru 15, 16 nebo 19 palců. Největší kola budou k dostání výhradně s modelem GT line. Sportovní verze GT má lesklou černou masku chladiče, černá kožená sedadla (za příplatek i s červeným prošíváním) a chromové prvky karoserie.

V interiéru vás budou hýčkat měkčené plasty, 7 nebo 8 palcová dotyková obrazovka, ale i kompletně přepracovaný kokpit řidiče, který klade důraz na dobrý výhled a všechny ovládací prvky v dosahu kolem nového volantu. Váš mobilní telefon si dobijete bez kabelu, pomocí přihrádky s integrovanou bezdrátovou nabíječkou.

Samozřejmostí je množství elektronických pomocníků, jako je asistent parkování s výhledem 360 stupňů nebo upozornění na vyjetí z jízdního pruhu. Zapomětliví řidiči ocení systém SLIF, který pomocí kamery hlídá dopravní značky a na palubní desce zobrazí údaj o aktuálně maximální povolené rychlosti. Novinkou u faceliftované verze bude asistent Smart cruise control se systémem stop and go.

Nová Kia Sportage 2019 - náhled na motor

Nové motory a ekologický mild-hybrid

Faceliftovaný model dostane i nové dieselové motory s obsahem 1.6 litru, které nahradí současné 1.7 l CRDi dieselové motory. Nový pohon nese označení U3 CRDi a bude se pyšnit titulem nejčistějšího dieselového motoru aktuálně dostupného na trhu. Nové motory nabídnou výkon 113 respektive 134 koňských sil. SUV Sportage bude možné pořídit se 7stupňovou převodovkou a pohonem všech kol. Všechny pohonné soustavy jsou i plně v souladu s emisní normou Euro 6d TEMP.

Kia Sportage 2019 bude poháněna turbo-dieselovými motory EcoDynamic+ 48V ve verzi mild-hybrid. Nový motor následuje celosvětovou strategii značky, která klade stále větší důraz na elektrifikaci svých vozů. Mild-hybrid motor obsahuje 48 voltovou baterii, která pomáhá snížit emise CO2 o 4 %. Automobilka Kia se tak stává první výrobcem, který zákazníkům nabízí hybridní, plug-in hybridní, elektrický (bateriový) a mild-hybridní pohon. Nová Kia Sportage bude na trhu dostupná ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Zpět do výpisu článků