Objednat zkušební jízdu

Kia spojila síly s Vodafone. Na co se můžete těšit?

16.11.2018

Kia Motors v úterý 13. listopadu 2018 oznámila, že uzavřela partnerství s mobilním operátorem Vodafone, a to na území celé Evropy. Co z toho plyne pro zákazníky Kia? Jaké výhody jim spolupráce přinese?

Internet of Things

Hlavním motivem pro partnerství mezi automobilkou a telekomunikačním gigantem je nabídnout řidičům vozů značky Kia možnost vyžívat tzv. Internet of Things čili internet věcí, který Vodafone vede ve svém portfoliu služeb. Tato síť představuje převratnou technologii, díky níž se mohou navzájem propojovat jednotlivé přístroje nebo objekty a následně mezi sebou komunikovat. Majitelům umožňují ovládání, kontrolu či sledování na dálku. IoT od Vodafonu se pyšní 100% pokrytím za využití roamingu s jednotným tarifem bez ohledu na polohu zařízení.

Infotainment s plnou konektivitou

V rámci spolupráce začne tedy Kia využívat znalosti svého nového partnera a dopřeje svým zákazníkům pohodlí palubního infotainmentu s plnou konektivitou. Technologická vychytávka se začne objevovat od příštího roku v nových vybraných modelech vozů Kia.

Infotainment s IoT poskytne řidiči nejaktuálnější zprávy o situaci na silnicích a stavu parkovacích míst, službu určování polohy, diagnostiku vozidel nebo možnost hlasového ovládání. Technologie spolupracuje s Android Auto a Apple CarPlay, uživatelé mohou tudíž jednoduše používat své oblíbené aplikace.

Kia infotainment

Ředitel úseku IoT Vodafone Stefano Gastaut k partnerství dodává: „Jsme hrdí, že ve spolupráci se značkou Kia zvýšíme požitek z jízdy jejích evropských zákazníků. Vodafone disponuje širokými zkušenostmi s poskytováním řešení propojených vozidel v automobilovém průmyslu, a pomáhá tak automobilkám neustále inovovat jejich palubní technologie a zajišťovat lepší zákaznické zkušenosti. Nesmírně nás těší, že se k našim partnerům na tomto prudce rostoucím trhu připojila i Kia Motors.“

Zpět do výpisu článků