Objednat zkušební jízdu
Operativní leasing KIA

Kia Soul EV na stupni vítězů – Česká Trophy v ECO Rally

25.5.2018

V závodu vozů na alternativní paliva Czech New Energies Rallye 2018 soutěžilo 32 posádek a vůz KIA Soul EV se závodníky Radkem Pecákem a Danielem Pecákem obsadili krásné třetí místo! Závod se jel v rámci České Trophy v ECO Rally. Závodilo se v rallye pravidelnosti!

V rallye pravidelnosti jde o co nejpřesnější dodržování předepsané průměrné rychlosti a to na 191 měřených kilometrech. Během závodu, který se jel v průběhu dvou dnů, se ukrývalo 74 tajných měřících bodů. Že byl závod náročný, dokládá i fakt, že se jel na silnicích za běžného provozu.

Radek Pecák popisuje úskalí takového závodu: „Dodržovat přesnou průměrnou rychlost byla v některých situacích velká výzva. Na úzkých silničkách jsme například v rámci měřené rychlostní zkoušky dvakrát narazili na traktor s vlekem, který bylo velmi obtížné předjet. Museli jsme však nalézt způsob, jak se s nečekanou situací vypořádat co nejrychleji.“

O třetí místo se závodníci zasloužili skvělým časem! Odchylka od ideálního času byla jen 229,5 sekundy.

Kia Soul EV - Česká Trophy v ECO Rally - Český Krumlov 2018

Posádka KIA Soul EV je ve výborné formě. Závod se jel jako součást FIA E-Rally Regularity Cup a tady chybělo Radkovi a Danielovi na třetí místo pouhých 5 sekund! To se v délce 191 měřených kilometrů zdá jako mrknutí oka!

O závodnících, stejně jako o vozu, toho nejspíš ještě hodně uslyšíme!

Elektromobil KIA Soul EV je první celosvětově prodávaný elektromobil značky Kia. V roce 2017 dostal vyšší kapacitu akumulátorového modulu a dojezd na jedno nabití se prodloužil na 250 km.