Objednat zkušební jízdu

Kia odhaluje nový model ProCeed 2018

19.9.2018

Další očekávaný model automobilky Kia je oficiálně tady! Kia ProCeed 2018 se 13. srpna dočkala představení veřejnosti v celé své kráse a svět milovníků rychlých kol si okamžitě podmanila. Živá premiéra se uskuteční až na brzkém autosalonu v Paříži, už nyní se však můžete kochat dechberoucími snímky.

Od pro_cee’du k ProCeedu

Sériová řada ProCeed nahazuje třídveřové kupé pro_cee’d a změnami se nijak netají. Představený vůz se řadí mezi shooting braky. Design ProCeedu, vývoj i proces konstrukce probíhal stejně jako v případě nového modelu Kia Ceed 2018 v Evropě. Za samotným návrhem stojí opět návrhářské centrum R&D Kia sídlící v německém Frankfurtu. Výroba se pak spustí v listopadu 2018 ve slovenské Žilině, odkud vyjíždí také Kia Ceed nebo Ceed Sportswagon. ProCeed se nabídne v provedeních GT Line a GT. První majitelé se mohou na svůj vůz těšit na jaře 2019.

Design líbivého sportovce

Kia ProCeed 2018 zůstává věrná atletickému charakteru svých předchůdců. Od Ceedu se liší tím, že je nižší, delší. Na první pohled vás upoutá ostře zkosená silueta. Celkově působí domem štíhlého mrštného vozu s ikonickou tygří maskou, klasickými širokými spodními otvory sání vzduchu, čelním sklem, zaoblenou karoserií, LED světly denního svícení vycházejících z kostek ledu a sebejistým postojem.

Nová Kia ProCeed 2018 - pohled z boku

Podle Emilia Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe, nový ProCeed posouvá celou modelovou řadu Ceed novým výrazným směrem. Říká: ‚‚Tam, kde Ceed Sportswagon vyhrává svojí praktičností, ProCeed nabízí párům nebo mladým rodinám prostornost a všestrannost kombi ve spojení s emotivním designem splývavé karoserie. Když usilujete o jedno či druhé, zpravidla to skončí pouze kompromisem, ale ProCeed je prvním vozem v mainstreamovém segmentu, který nabízí obojí.‘‘

Předek vozu stojí na přesných lineárních křivkách. Boční silueta nese známky inspirace konceptu Kia Proceed Concept, jenž automobilka uvedla v minulém roce. Můžete si tedy povšimnout sklánějící střechy ladně navazující na široká ramena zadních blatníků. Čisté prolisy po celé délce vozu zdůrazňují rozměry vozu. Nový ProCeed 2018 rovněž zachovává okenní linku s ostře zahnutou žraločí ploutví v chromovém provedení, jež vyzdvihuje střešní křivky. Kia ProCeed se oproti ostatním vozům třídy vyznačuje ostře skloněným zadním oknem pod úhlem 64,2°, který naznačuje tvary kupé.

Nová Kia ProCeed 2018 - pohled zboku

Při své délce 4605 mm s delším předním převisem (885 mm) je ProCeed 2018 o 5 mm delší než kombi Ceed Sportswagon. Linie střechy s nejvyšším bodem 1422 mm je posazena o 43 mm níže než v případě kombi Sportswagon, zatímco světlá výška poklesla o 5 mm na výsledných 135 mm. Rozvor náprav 2650 mm zůstává beze změny, neboť vůz je postavený na stejné platformě K2 jako ostatní modely Ceed. Záď vycházející ze studie Proceed Concept uchvacuje širokým zadním nárazníkem ve spojení s celkovou sníženou výškou podporující sportovní image vozidla. Tu k dokonalosti přivádí zdvojené koncovky výfuku.

Nová Kia ProCeed 2018 - pohled zezadu

Pro nový ProCeed se plánuje 10 barevných provedení karoserie. ProCeed GT Line si budete moct pořídit s 17″ nebo 18″ koly z hliníkové slitiny, kdežto ProCeed GT s 18″ koly.

Prostorný interiér pro pohodlnou jízdu

Ergonomická kabina nabízí posezení na měkkých sedačkách z kvalitních materiálů, pastvu pro oči díky kovovým obkladům a uživatelsky příjemnou přístrojovou desku s horizontálním uspořádáním. Té dominuje plovoucí dotykový displej palubního infotainmentu s úhlopříčkou 7“. Vůz je standardně vybaven zploštělým volantem a v případě provedení s dvouspojkovou převodovkou Kia může řidič používat i nová hliníková pádla řazení pod volantem.

Podvozková platforma novinky Kia ProCeed nabízí dostatek místa pro cestující na předních i zadních sedadlech. Díky nižšímu posazení sedadel se vyvažuje snížení střechy a pasažéry tak nijak neomezuje. Kufr ProCeedu 2018 pojme až 594 litrů, čímž o polovinu převyšuje hatchback Ceed. Svým designem umožňuje snadnou manipulaci se zavazadly.

Nová Kia ProCeed 2018 - interiér

Kia ProCeed 2018 se stane bezpečnou hvězdou silnic

Konstrukce nového ProCeedu respektuje různorodost evropských silnic, proto je připravena na rozdílné povrchy a jízdní podmínky. Vůz tedy nabízí řidiči větší dynamiku, používá plně nezávislé zavěšení kol, bezprostředně reaguje na pokyny velitele vozu. I při vysoké rychlosti zůstává v zatáčkách neochvějně stabilní a ve výbavě nechybí technologie vektorování točivého momentu. Dále disponuje 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou spojenou se systémem Drive Mode Select s režimy Normal a Sport, bezpečnostními technologiemi jako rozpoznávání únavy řidiče či udržování vozidla v jízdním pruhu, sledování vozidel vpředu, parkovacím asistentem aj.

Kiu ProCeed 2018 bude pohánět buď jeden z benzínových čtyřválců 1.0 l T-GDI (120 k), 1.4 l T-GDI (140 k), 1.6 l T-GDI (204 k) s přímým vstřikováním, nebo naftový 4válcový pohon 1.6 l Smartstream CRDi (136 k).

Zpět do výpisu článků