Objednat zkušební jízdu

Kia odhaluje elektromobil Niro EV

18.6.2018

Kia hlásí příjezd ekologické novinky se sportovním vzhledem. Evropa se oficiálního představení elektromobilu Kia Niro EV dočká až v říjnu 2018 na pařížském autosalonu, ale pod pokličku dává nahlédnout už nyní. Na co se můžete těšit?

Když Kalifornie a Severní Korea spojí síly

Praktický a uchvacující design nového crossoveru Kia Niro EV vznikal za spolupráce návrhářů z Kalifornie a severokorejského Namyangu. Výsledkem je působivá aerodynamická karoserie inspirovaná sportovními vozy. Mezi nejvýraznější rysy patří maska chladiče nebo LED světlomety ve tvaru hrotu šípu. Celkově si nová Kia Niro EV zakládá na čistém a high-tech vzhledu.

Baterie s kapacitou 39,2 kWh nebo 64 kWh

Jak se dá u elektromobilu předpokládat, pohání jej baterie. Ta v útrobách nového vozu Niro EV vám nabídne kapacitu 39.2 kWh, s níž ujedete až 300 km, nebo 64 kWh s dojezdem až 450 km, což řadí nové Niro EV mezi špičku na trhu. Informace o ceně zatím automobilka Kia neodhalila.

Kia Niro EV odhalení

Koncept Kia Niro EV Concept

Jak již podobnost názvů napovídá, nový elektromobil stojí na konceptu Kia Niro EV Concept, s nímž se veřejnost seznámila již v lednu v Las Vegas na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018. Jeho základ tvoří strategie ACE. Ta se zaměřuje na autonomii, konektivitu a ekologii prostřednictvím elektrického pohonu. Strategie ACE se tak promítá do vysoké hospodárnosti elektrického pohonu SUV Kia Niro EV, ale také do výbavy zahrnující systém aktivního varování chodců APWS nebo systémem interaktivního osvětlení. Koncept dbá na uživatelsky intuitivní interiér.

Korea se prodeje elektromobilu Niro EV dočká ve druhé polovině 2018. Následně vůz zamíří také na evropské trhy.

Zpět do výpisu článků