Objednat zkušební jízdu

Kia Niro 2017: Nový hybrid pro Evropu

14.3.2016

Na prestižním autosalonu v Ženevě se představuje žhavá novinka automobilky Kia. Kompaktní crossover Niro bude vyráběn výhradně jako hybrid, jeho hnací ústrojí kombinuje benzínový motor 1,6 GDI o výkonu 105 koní s elektromotorem o výkonu 32 kW. Společně mají tyto prvky hybridní soustavy výkon 141 koní a točivý moment 264 Nm, řadit bude zcela nová automatická převodovka 6DCT, navržená speciálně pro zástavbu s hybridním ústrojím. Konstruktéři Kia cílí na průměrné emise 89 g CO2 na ujetý kilometr, což je příslibem mimořádně nízké spotřeby.

Niro modelového roku 2017 přijíždí s dynamickou karoserií, jemně tvarovanými povrchy, impozantní čelní maskou s typickým designem „tygřího nosu“ a krátkými převisy, které maximalizují vnitřní prostor. Vůz nenavazuje na žádný stávající model Kia, je postaven na zcela nové platformě za využití vysokého podílu vysokopevnostní oceli, díky které je jeho konstrukce mimořádně lehká, tuhá a odolná. Automobilka KIA proto očekává maximální hodnocení v nárazových testech NCAP, Niro je standardně vybaveno sedmi airbagy a nabízeno s řadou moderních elektronických systémů pro zvýšení bezpečí – automatickým systémem nouzového brzdění, inteligentním tempomatem, asistentem pro udržení v jízdním pruhu nebo sledováním slepých úhlů.

Moderní a vzdušný interiér modelu Niro evokuje dojem moderny, je vyroben z kvalitních měkčených materiálů a osazen esteticky hodnotnými doplňky. Zavazadlový prostor má základní objem 451 litrů, pro prakticky orientované řidiče je zde jinde nevídaná možnost tahat s hybridem přívěs o hmotnosti až 1300 kilogramů. Do prodejny Emil Frey dorazí nová Kia Niro již koncem letošního roku, samozřejmě s bezkonkurenční sedmiletou zárukou.

Zpět do výpisu článků