Objednat zkušební jízdu

Kia Ceed ve finále ankety Auto roku 2019

6.12.2018

Na vývoji vozu Kia Ceed se podílely nejvýznamnější osobnosti evropského automobilového světa a jejich práce přináší ovoce. Model korejské automobilky je ve finále nejen české ankety Auto roku 2019, ale i její evropské verze.

Nová Kia Ceed byla uvedena letošní rok a stala se tak třetí generací oblíbeného modelu vozu. Během její 11 leté historie se jedná už o druhou nominaci v české i evropské verzi ankety.

Auto roku

Anketu Auto roku pořádá Svaz dovozců automobilů (SDA). Účastnit se mohou pouze vozy, které se vyrábí sériově a jsou dostupné na českém trhu nejpozději do 31. 12. 2018. Do 1. kola ankety se přihlásilo 23 automobilových novinek a mezi nimi rozhodovala odborná porota z řad tuzemských motoristických novinářů. Ti vybrali 5 vozů, o kterých budou hlasovat řidiči.

Stejným principem, ale ve větším měřítku, se řídí i anketa evropské Auto roku 2019. Avšak do ankety se přihlásilo 38 modelů a mezi nimi vybíralo 58 evropských motoristických novinářů 7 finalistů.

Kia a Ceed

Pro automobilku Kia je Ceed klíčovým modelem. Tento vůz odstartoval zásadní proměnu image značky na evropských trzích a v České republice je jednoznačně nejoblíbenějším modelem z portfolia. Kia Ceed je již třetí generací prvního modelu a prošla rukama největším kapacitám v oborech design, konstrukce a jízdní vlastnosti. Design mělo na starosti návrhářské a vývojové centrum pod vedením evropského šéfdesignéra značky Kia Gregory Guillauma a Petera Schreyera. Technické ztvárnění ladil Albert Biermann. Týmy těchto automobilových mágů dosáhly prestižního ocenění Red Dot Award pro vůz Kia Stinger.

ProCeed vs Stinger

Kia Ceed je úspěchy provázena už od uvedení v roce 2008. První model Kia Ceed postoupil do finále o evropské Auto roku a také bylo prvním vozem automobilky, které se stalo Autem roku v České republice.

Stane se Kia Ceed českým Autem roku 2019? To se dozvíme 8. ledna 2019. Vyhlášení evropské ankety proběhne až 4. března 2019.

Zpět do výpisu článků