Objednat zkušební jízdu

Kia Ceed 2018 zahajuje prodej

16.8.2018

Model Kia Ceed 2018 se veřejnosti představil již v polovině února, od května probíhá v Žilině výroba. Nyní se přiblížil okamžik, kdy vyjedou do ulic první vozy. Prodej nové Kia Ceed začne už 23. srpna! Připomeňte si, na co se můžete těšit.

Karoserie ve 4 provedeních

Na mnichovském veletrhu automobilka Kia ukázala nový Ceed 2018 v provedení hatchback, v Ženevě se pak ukázal kombík. Koncem roku se Ceed dočká také shooting braku. To jsou 3 typy karoserie, u nich se však Kia nezastaví. Výhledově plánuje totiž také 4., zatím ale zatvrzele mlčí, o jaké provedení půjde. Jistotou je, že budou mít zájemci o Kiu Ceed 2018 z čeho vybírat.

Ceed 2018 vystupuje z davu

Novinkový model oslňuje především svou sportovnější vizáží a vyspělými technologiemi. Díky nim aspiruje na pozici technicky nejvyspělejšího vozu ve své kategorii. Nechybí vychytávky jako:

  • sledování vozidla v jízdním pruhu,
  • asistent pro odvrácení kolize před vozem,
  • parkovací asistent,
  • asistent sledování mrtvých úhlů,
  • asistent pro rozpoznání únavy řidiče,
  • asistent dálkových světel,
  • volič jízdních režimů Drive Mode Select s režimy Normal a Sport,
  • systémy pro podporu řízení.

Nová Kia Ceed 2018 - interiér

Ceed 2018 stojí na podvozkové platformě K2, má zabudovanou 6stupňovou manuální převodovku nebo 7stupňové automatické ústrojí DCT. O vaše pohodlí se postará například vyhřívání sedadel. Dokonalý zvuk dodá vaší jízdě audiosystém JBL.

Kiu Ceed 2018 si budete moct pořídit s benzinovým motorem, nebo poháněnou turbodieselem. Nejslabší je čtyřválec 1.4 MPI, následuje přeplňovaný tříválec 1.0 T-GDI a motor 1.4 T-GDI. Varianty čtyřválce 1.6 CRDi vám dává na výběr mezi výkonnostními typy 85 kW a 100 kW.

Navržená pro evropské silnice

Název řady Ceed je zkratkou pro Community of Europe, with European Design. Jedná se tedy o automobil, který vychází vstříc nárokům evropských řidičů. Design vznikal v evropském návrhářském studiu Kia ve Frankfurtu pod drobnohledem Gregoryho Guillauma, jenž šéfuje evropskému designu, a Petera Schreyera, prezidenta pro design a vedoucího designéra. Ceed 2018 se inspiroval modelem Stinger.

Aktualizace: Nový model Kia Ceed 2018 již v prodeji!

Zpět do výpisu článků