Objednat zkušební jízdu

Subaru Impreza a Subaru XV oslnily v testech Euro NCAP 2017

9.1.2018

Stáj vozů Subaru uvedla na trh dva nové modely a oba si okamžitě získávají automobilový svět svými nezpochybnitelnými kvalitami. Naposledy Subaru Impreza a Subaru XV zabodovaly v bezpečnostních testech Euro NCAP 2017 (European New Car Assessment Programme), odkud si odnesly plný počet bodů, tedy všech pět hvězdiček. A to i po relativně nedávném zpřísnění podmínek organizace.

Bezpečné automobily pro celou rodinu

Oba modely prošly celkem čtyřmi zátěžovými zkouškami, které měly prokázat jejich kvality na poli bezpečnosti. Jednalo se o disciplíny ochrana dospělých pasažérů, ochrana dětí, ochrana chodců a bezpečnostní asistenční systémy. Impreza i XV byly horkými favority od prvopočátku. Není divu. Jedná se totiž o vlajkové lodě Subaru postavené na novinkové platformě SGP (Subaru Global Platform), která disponuje nadstandartními vlastnostmi v oblasti bezpečnosti. Konstrukce nových vozů Subaru se pyšní o 40 % vyšší účinností v pohlcování nárazů. To však není jediným benefitem nových modelů.

euro-ncap-subaru-2

Mezi další bezpečnostní prvky Subaru Impreza i Subaru XV se řadí 7 airbagů, inteligentní pásy se sníženou silou působící na pasažéry při autonehodě, systém hlídání mrtvých úhlů a systém EyeSight*2. Bezpečnostní test Subaru Impreza i Subaru XV účinnost unikátního systému jen potvrdily. Oba vozy se pyšní ohodnocením 94 % při ochraně dospělé posádky, 89 % pak v případě posádky dětské. Test Subaru XV navíc přišel s až ohromujícím výsledkem 84 % při hodnocení ochrany chodců.

Zpět do výpisu článků