Objednat zkušební jízdu

Do Mostu míří 10 nových modelů Kia Ceed 2018

29.8.2018

Bezpečná jízda a Kia? To jede ruku v ruce! Není tedy divu, že automobilka před lety navázala spolupráci s Autodromem Most, jemuž poskytuje flotilu vozů pro výcvik bezpečné jízdy. Vozy prochází každoroční obměnou a letošek nepředstavuje žádnou výjimku. Do Mostu tedy míří 10 nových Ceedů 2018.

Partnery od roku 2015

Spolupráci mostecký autodrom a společnost KIA MOTORS CZECH navázaly již před třemi lety, kdy Kia poskytla první testovací automobily určené pro výuku. Nejnovější Kia Ceed 2018, jež aktuálně patří mezi technologicky nejvyspělejší vozy ve své kategorii, dorazí ve výbavě COOL s 1,4 CVVT motorem. Za jejich volanty neusednou jen studenti, nýbrž i instruktoři.

Jedním z důvodů, proč se KIA MOTORS CZECH chopila příležitosti spolupracovat s Autodromem Most, je společná filozofie. Kateřina V. Jouglíčková, PR manažerka KIA MOTORS CZECH říká: „Právě kurzy bezpečné jízdy jsou tím pravým místem, kde si mohou řidiči naplno vyzkoušet jízdní vlastnosti vozu a jít až na samou hranici jeho možností. Díky partnerství s Autodromem Most můžeme tuto naši filozofii představit všem milovníkům motorsportu a jejich rodinám. Díky škole bezpečné jízdy si mohou lidé rovněž vyzkoušet naše vozy přímo v praxi, což je důležitá součást naší marketingové strategie.“

Autodrom Most a 10 vozů Kia Ceed

20 tisíc kilometrů, 32 vozů, 8 tisíc účastníků

Podle výkonného ředitele školy, Iva Diviše, s nimi 32 dosavadních cee’dů najezdilo už 19 200 km. Do pedálů šláplo na 8 000 studentů. Ti si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak v praxi fungují nadstandardní bezpečnostní prvky, jimiž řada Ceed disponuje už v základní výbavě. Mezi ně patří:

  • aktivní systém pro jízdu v pruzích LKAS,
  • systém sledování rychlostních limitů SLIF,
  • systém autonomního nouzového brždění FCA, který dokáže rozpoznat jiná auta nebo překážky,
  • elektronické řízení stability vozidla ESC,
  • stabilizační systém VSM,
  • technologie vektorování točivého momentu za pomoci inteligentního přibržďování vnitřních kol.

Sám kurz bezpečné jízdy se zaměřuje především na krizové situace v běžném provozu jako brždění, brždění a vyhýbání na suchém povrchu i mokré, případně kluzké vozovce. Opomenut nezůstává ani smyk, ani brždění a vyhýbání v kopci i v zatáčce. Dalším oblíbeným kurzem je For Family, kde se řidiči učí správně usadit děti, uchytit zavazadla nebo se učí přípravě na dlouhé cesty.

Zpět do výpisu článků