Objednat zkušební jízdu

Co přinesla Autoshow Praha 2018?

2.5.2018

Od 12. do 15. dubna probíhal na výstavišti v pražských Holešovicích již 21. ročník výstavy Autoshow Praha. Co si pro své návštěvníky připravili organizátoři? Čím ohromovali vystavovatelé?

50 značek, 250 vozů, 26 tisíc návštěvníků

Kdo v průběhu druhého dubnového víkendu dorazil do Průmyslového paláce, neprohloupil. Výstaviště zaplnilo na 50 vystavovatelů, mezi nimiž byli jak výrobci, tak dovozci a prodejci. Ti návštěvníkům představili přibližně 250 vozů ze segmentu miniaut, vozů sériové výroby, ale také supersportů a automobilů od malovýrobců.

Zaujalo Porsche i Škoda

Střední hale dominovalo Porsche Inter Auto s vozy značek Audi, Bentley, Lamborghini a Porsche. V pravém křídle výstavní plochy zase zaujala domácí Škoda, která lákala na modely SUV Vision X, faceliftovou Fabii, Kodiaq L&K či Superb. Subaru se pak chlubilo populárními vozy BRZ, WRX STI, Levorg, Outback i novinkovým crossoverem XV. Z řad malovýrobců vyčníval Kaipan se svým novým roadsterem 57A.

V levém křídle výstavy Autoshow Praha 2018 jste mohli narazit na Renault vystavujícím mimo jiné elektromobily Z. E., ZOE a Z. E. TWIZY. O kousek dál stál Hyundai představující nový i30 Fastback a sportovní i30 N. Vlastním kamionem s veškerým zázemím přijela značka ISUZU. V Holešovicích lákal na 4 modely pick-upů z řady D-Max.

Doprovodný program myslel také na ženy

Nezbytnou součástí výstavy Autoshow Praha 2018 byly testovací jízdy, které se setkaly s mimořádným úspěchem. Návštěvníci se mohli svézt v jednom z 20 osobních vozů na několikakilometrovém okruhu. Mnozí neodolali prohlídce sbírky modelů Ferrari Youngtimes od roku 1984 do současnosti. Nechyběla expozice magazínu Žena v autě, vozů záchranných složek ani blok věnovaný bezpečnosti.

Zpět do výpisu článků