Objednat zkušební jízdu

Čím Vás zaujme nová Kia Optima?

23.11.2018

Ve druhé polovině listopadu 2018 zahájila korejská automobilka Kia prodej modernizované řady modelu Kia Optima. Změny jsou viditelné nejen na karoserii a v interiéru. Pocítíte je i při sešlápnutí pedálů.

Na českém trhu je nová Kia Optima Sedan a Sportswagon nabízena ve třech úrovních výbavy: Business Line, Executive Line a v atraktivní specifikaci GT. Portfolio motorů, ze kterých si můžete vybrat, zahrnuje tři pohonné jednotky. Nabídku novinek tvoří přeplňovaný zážehový motor 1,6 litru T-GDI o výkonu 182 k / 132 kW (265 Nm) se sedmistupňovou dvojspojkovou převodovkou 7DCT.

Zcela nový a úsporný je motor CRDi motor o objemu 1,6 litru. Tento motor je nejčistší dieselový motor, jaký kdy automobilka Kia vyrobila. Výkon tohoto motoru činí 136 k (320 Nm) s emisemi od 112 g/km. Tento motor je k dispozici s šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 7DCT.

Nová Kia Optima - pohled zezadu

Pokud jste byli s předchozím motorem spokojeni, měnit nemusíte. V nabídce nechybí ani výkonově osvědčený přeplňovaný motor 2,0 litru T-GDI s 238 k / 175 kW (353 Nm) se šestistupňovým automatem. Možnost Plug-in Hybrid motoru, který má dojezd na čistě elektrický pohon 54 km, zváží mnozí. Zkrátka, je z čeho vybírat.

Jakmile si vyberete motor, začíná další část rozhodování. Vybírat můžete mezi 9 barvami karoserie a 5 variantami barevného provedení interiéru.

Facelift se na karoserii vozu Kia Optima projevil na tvaru masky chladiče, designu předních i zadních světlometů s LED denním svícením a v interiéru si všimnete nového volantu či ambientního podsvícení interiéru.

Jaká bude cena?

A jaká je cena nového vozu Kia Optima? Cenově nejatraktivnější výbavou je Executive Line. Cena se pohybuje od 849 980 korun. K motorizaci 1,6 CRDi 7DCT dostanete dále automatickou klimatizaci A/C, 7“ navigaci, parkovací senzory, vyhřívání předních sedadel a volantu, Smart Key, el. ovládané víko, 5. dveří SPT a mnoho dalších vlastností, které vám budou zpříjemňovat i dlouhé cesty autem.

Nová Kia Optima - interiér

A jak se nová Kia Optima povedla? To můžete porovnat se starším modelem Kia Optima, nebo osobně v našich prodejnách.

Zpět do výpisu článků