Objednat zkušební jízdu

Městský crossover Kia Niro v České knize rekordů jako nejúspornější hybrid!

28.11.2017

Model Kia Niro PHEV se oficiálně zapsal do České knihy rekordů jako nejúspornější hybridní vůz a obhajuje tak svůj zasloužený titul Ekologické auto roku 2017 v České republice.

Po zapsání modelu Kia Niro PHEV do Guinessovy knihy rekordů je to další skvělý úspěch a důvod na oslavu. Ovšem jak říká Kateřina Jouglíčková, PR Manager KIA MOTORS CZECH: „Přemýšleli jsme však, nakolik se bude reálná spotřeba lišit v podmínkách, které mohou řidiče potkat v České republice. Ať už jde o specifický terén či povětrnostní podmínky. Postupně v nás proto uzrávala myšlenka vyzkoušet Niro v typickém českém podzimním počasí“. Kia Niro PHEV byla proto testována na konci října v České republice nezávislou motoristickou redakcí Autoweb, která zastřešuje celou oblast rekordů a kuriozit, pod dohledem agentury Dobrý den a jejího oficiálního komisaře Tomáše Hrabánka.

Česká kniha rekordů

Během své cesty za českým rekordem a titulem Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v České republice ujel crossover Kia Niro za 8:01 hodiny čisté jízdy celkem 493 kilometrů na trase Praha – Krušovice – Loket – Karlovy Vary – Chomutov – Most – Litoměřice – Doksy – Dubá – Mělník – Praha. Průměrná rychlost jízdy činila 61,5 km/h. Během své cesty Kia Niro spotřebovala 19,18 l paliva a při spotřebě 3,89 l/100 km tak ustanovilo nový český rekord ve spotřebě paliva v reálných podmínkách mezi hybridními vozy. Při ceně paliva 31,20 Kč za litr urazil vůz celou vzdálenost s celkovými náklady ve výši 598,40 Kč. V přepočtu tedy crossover ujel celou trasu s náklady 1,20 Kč na ujetý kilometr a posádku tvořili dva lidé a jejich zavazadla. Celkem tak bylo vozidlo těžší o přibližně 130kg.

Kia Niro - jedu si pro rekord

Kia Niro PHEV rozhodně dokazuje, že své čestné místo v České knize rekordů si právem zaslouží.

Zpět do výpisu článků