Objednat zkušební jízdu

Ženevský autosalon 2018: Přijíždí nová Kia Ceed Sportswagon

12.3.2018

Březnový autosalon ve švýcarské Ženevě se stal místem světové premiéry nového kombi automobilky Kia, a to vozu Kia Ceed Sportswagon. Vůz se zavazadelníkem o objemu 600 l a sportovním designem Kia navrhla speciálně pro evropský trh.

Sportovní šmrnc v elegantním kabátě

Zákazníky i fanoušky na první pohled zaujmou ikonické linie, jimiž se po hatchbacku druhá karosářská verze Ceedu chlubí. Díky zadnímu D-sloupku ve tvaru půlměsíce nechybí sportovnímu vzezření nádech elegance. Barvu karoserie budete moct vybírat z 11 různých barevných tónů, ale stejně tak dostanete možnost si zvolit, na jakých kolech bude vaše Kia Ceed Sportswagon křižovat vozovky. V nabídce se objeví 15“ ocelové disky, 16“ ocelové nebo lité disky a 17“ kola z lehkých slitin ve dvoubarevném provedení s broušenými povrchy.

Komfort a úspora

O komfort řidiče i pasažérů se postarají pokrokové technologie, mezi nimiž nechybí hlídání jízdy uvnitř jízdního pruhu, plovoucí systém palubního infotainmentu, systém přepínání jízdních režimů Drive Mode Select, asistent dálkových světel, systém rozpoznávání únavy řidiče, dále vyhřívání předního skla, inteligentní tempomat s funkcí Stop & Go nebo systém pro sledování mrtvých úhlů.

Nová Kia Ceed Sportswagon 2018 - pohled ze strany

Těšit se můžete z prostornější kabiny díky podvozkové platformě K2, jež přispívá k efektivnějšímu obestavění prostoru. V případě interiéru Kia nepolevuje ze svých standardů a opět novou Kiu Ceed vybavuje jen kvalitními materiály.

Kia Ceed Sportswagon a rozměry

Rozměry exteriéru

Celková délka – 4600 mm
Celková šířka – 1800 mm
Celková výška – 1465 mm
Rozvor – 2650 mm
Převis vpředu – 880 mm
Převis vzadu – 1070 mm

Rozměry interiéru

Vertikální prostornost vpředu – 987 mm
Vertikální prostornost vzadu – bude potvrzeno
Prostor pro nohy vpŕedu – 1073 mm
Prostor pro nohy vzadu – 883 mm

Nový Kia Ceed Sportswagon 2018 - pohled zezadu

Na cestu vám v Ceedu Sportswagon posvítí LED diody inspirované kostkami ledu. V případě motoru vám nová Kia Ceed Sportswagon dá na výběr mezi benzínovým T-GDi o 1,4 l se 140 koni a naftovým motorem U3 s 1,6 litry. Naftová varianta vás navíc potěší nízkou spotřebou. Součástí ECO paketu je aktivní aerodynamická clona. Ta se dokáže otevírat nebo zavírat dle nároků na chlazení motoru nebo rychlost. V důsledku se tak zkvalitňuje aerodynamika a dochází k úspoře paliva.

Výroba bude už tradičně probíhat ve slovenské Žilině, přičemž její začátek se plánuje na srpen 2018. První modely se na trhu objeví v posledním čtvrtletí roku.

Aktualizace: Nový model Kia Ceed 2018 již v prodeji!

Zpět do výpisu článků