Objednat zkušební jízdu

Auta řídí sama: Kia představuje koncepty pro „autonomní život“

23.11.2016

Jak by vypadaly modely Niro, Sedona, Sorento a Soul v roli samořiditelných vozů?

Automobilka Kia vystavila na tradiční přehlídce upravených vozů SEMA v Las Vegas čtyři atraktivní koncepty svých modelů, upravených do podoby, ve které plní specifické a zajímavé úkoly při využití autonomního řízení. Nejžhavější novinka – hybridní model Niro – byl specializovanou dílnou LGE-CTS Motorsports proměněn ve verzi Triathlon, skvělého společníka pro trénink této náročné disciplíny. Nabízí útočiště pro svého řidiče v útulné kabině, zároveň uveze veškeré potřebné sportovní vybavení a také pomůže s tréninkem. V zadní části je umístěn nosič závodního silničního kola Felt IA 2 a laserový zdroj ONEU, který za samostatně jedoucí vůz vykresluje cyklostezku, řidič-atlet tak má jasně vyznačenou trasu a může sledovat důležité informace o svém výkonu na rovněž vzadu umístěném tabletu. Zpátky z tréninku ho Niro Triathlon odveze samo, zatím co si bude hovět v ultra pohodlném ergonomickém sedadle Human Touch Zero Gravity s lůžkovou úpravou.

Kia Sedona School of Rock
Mladé nadějné hudebníky nadchne koncept Kia Sedona School of Rock – uvnitř mohou využít plně vybavené nahrávací studio s prostorem pro odpočinek, sedacími vaky, výkonným audiosystémem i mixážním pultem. Vozu zcela chybí konvenční ovládací prvky, proto je celý vnitřní prostor k dispozici kapele, autonomní řízení pak zajistí, že po náročném koncertu vždy dorazí bezpečně do cíle.

Kia Sorento Ski Gondola
Nový způsob cestování po horských vrcholech představuje Kia Sorento Ski Gondola. Uvnitř nabídne prostor pro přepravu lyžařského vybavení, zvenčí moduly výkonných světelných diod a místo kol robustní pásy DOMINATOR Track Systems. Díky této výbavě může posádka provozovat sport v extrémních podmínkách a vždy mít spolehlivý transport i bezpečné útočiště.

Kia Soul First Class
Špičkový prostor pro business i relax nabídne koncept Kia Soul First Class: Dvojice sedaček obrácených proti směru jízdy je čalouněna bílou a šedou kůží, cíl cesty zvolíte díky dvojici tabletů a k práci slouží čtyřicetipalcová LED TV s funkcí počítače. Pocit domova při cestách mimo město pak navozuje podlaha z ušlechtilého dřeva.

Tyto překrásné koncepty Kia nejsou určeny k prodeji, ukazují však netušené možnosti, které může pro budoucnost motorismu znamenat příchod plnohodnotného autonomního řízení. Sériové verze těchto překrásných, úsporných a moderních vozů však můžete zakoupit již nyní u autorizovaného prodejce Emil Frey.

Niro Triathlon
Kia Niro Triathlon

Niro Triathlon - interiér
Kia Niro Triathlon – interiér

Kia Soul First Class
Kia Soul First Class

Sorento Ski Gondola
Kia Sorento Ski Gondola

Kia Soul First Class
Kia Soul First Class

Zpět do výpisu článků